У першій декаді червня у селі Первомайське на Херсонщині відбулося урочисте підключення довгоочікуваного природного газу до 22 осель. Нова газова   мережа збудована з поліетиленових труб.

 У першій декаді червня у селі Первомайське (Білокриницька селищна рада Великоолександрівського району)   відбулося урочисте підключення довгоочікуваного природного газу до 22 осель.

 Будівництво підвідного поліетиленового газопроводу до чотирьох населених пунктів Білокриницької селищної   ради протяжністю 13,1 км розпочалося ще у 2011 році за фінансуванням «Нафтогаз України». 

 Решту коштів було виділено Державним фондом регіонального розвитку у співфінансуванні з   Великоолександрівською райдержадміністрацією та Білокриницькою селищною радою.

 Отже, перший блакитний вогник природного газу було запалено у 2016 році у селі Кар’єрне. А в 2017 році до   газифікованих населених пунктів приєдналося селище Біла Криниця. У кожному населеному пункті були створені   кооперативи з газифікації та відпрацьовані питання щодо отримання кредитних коштів за програмою «Власний   дім». А зараз газ прийшов до Первомайського.

Під час запалення символічного факелу голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв щиро подякував усім, хто не просто вірив у завершення газифікації села, а й працював заради цього.

«Бажаю усім жителям, щоб у їхніх домівках завжди було тепло. Нехай господині із задоволенням частують рідних смачними українськими стравами, приготованими на блакитному паливі», – зазначив Андрій Гордєєв.

Вартість проектно-кошторисної документації на підвідний газопровід до населених пунктів Білокриницької селищної ради склала 7083,6 тис. грн.

Нова газова мережа збудована з поліетиленових газопровідних труб. Завдяки технологічним характеристикам цієї трубної продукції в Україні поліетиленові газопроводи вже стали нормою життя. ПЕ труби, на відміну від сталевих, мають більш високу гнучкість, а при правильній прокладці газопровід з поліетиленових труб є більш надійним. Його не потрібна ізоляція та катодний захист від блукаючих струмів. Гарантійний термін експлуатації таких труб становить понад 50 років.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА