25 2 iunУ Саудівській Аравії практично завершено спорудження нафтохімічного комплексу, який є спільним підприємством компаній Dow Chemical і Saudi Aramco. Вже виконано 94% всіх робіт.

Нафтохімічний комплекс Sadara розташований в промисловому місті Джубайль II (Jubail Industrial City II). Зараз тут ведуться роботи з введення в експлуатацію та запуску комунальної інфраструктури. Планується, що перші виробництва почнуть роботу в другій половині року, при цьому випуск поліетилену (ПЕ) розпочнеться наприкінці 2015 року.

Нафтохімічний комплекс Sadara повинен бути повністю введений в експлуатацію до кінця 2016 року.

На виробничому майданчику Sadara працюватимуть 26 заводів. Їх запуск почнеться з виробництва поліолефінів, "щоб максимально синхронізувати ланцюжок етилену", потім буде запущено виробництво окису етилену, пропілену та їх похідних, випуск поліуретанів почнеться на фінальному етапі.

З проммайданчика Sadara компанія Dow планує поставляти продукцію до Азіатсько-Тихоокеанського регіону, Близькоко Східу і Африки, а також Східноъ Європи. Очікується, що EBITDA спільного підприємства складе 35-40 %, а річна виручка Dow становитиме в середньому 500 млн. доларів протягом перших 10 років з моменту його запуску.

25 1 iunПісля завершення будівництва комплекс Sadara стане одним з найбільших у світі інтегрованих виробництв хімічної продукції і найбільшим з коли-небудь побудованих за один етап підприємств.

Sadara Chemical буде виробляти етилен, пропилен, поліетилен, еластомери, аміни, ДЕГ, пропіленгліколь, поліефірні поліоли і ізоцианати.

Довідка. Dow Chemical – американська багатогалузева хімічна компанія зі штаб-квартирою в Мідленді, штат Мічиган. Є крупним виробником полімерної продукції, у тому числі полістиролу, поліуретану, поліетилену, поліпропілену і синтетичних каучуків. Компанія випускає понад п'ять тисяч найменувань продукції на 188 виробничих об'єктах в 37 країнах.

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА