Найбільший нафтохімічний завод України – «Карпатнафтохім» (Калуш, Івано-Франківська обл.) у листопаді поточного року вийшов на завантаження понад 90 %. Про це на конференції «Petroleum Ukraine 2017» повідомив акціонер компанії Ігор Щуцький.

«У листопаді ми вийшли на потужність понад 90 % по всій лінійці продукції. Поки переробляємо прямогонний бензин. Можливо, взимку почнемо переробку скрапленого газу, з огляду на сезонне зниження цін», - сказав він

І. Щуцький додав, що в наступному році «Карпатнафтохім» планує почати випуск метил-трет-бутиловий ефір (МТБЕ). Він зауважив, що підприємство має велику програму розвитку вартістю близько EUR100 млн., яка вже реалізується.

Також пан Щуцький зазначив, що після відновлення роботи «Карпатнафтохіму» підприємство відчувало серйозні проблеми із забезпеченням рухомого складу з боку «Укрзалізниці», однак зараз ситуація вже нормалізувалася.


Раніше повідомлялося, що 9 червня «Карпатнафтохім» відновив роботу після п'ятирічного простою. Підприємство виробляє етилен, поліетилен, вінілхлорид, каустичну соду, хлор і суспензійний ПВХ. За 10 місяців поставки сировини на українське нафтохімічне підприємство склали 222 тис. тонн.

Довідка. «Карпатнафтохім» є найбільшим виробником полімерів в Україні. Підприємство виробляє поліолефіни (етилен і пропілен), поліетилен, хлор, полівінілхлорид і каустичну соду. Потужності підприємства дозволяють виробляти на рік 300 тис. тонн етилену, 100 тис. тонн ПЕВП, 180 тис. тонн каустичної соди і 300 тис. тонн ПВХ.
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА