Науковці Університету Райса створили куленепробивний пластик. Його основою є полімерний   матеріал тубулан, розроблений 1993 році, який є складною структурою з пов'язаних між собою   нанотрубок.  Тубулану властива неймовірна міцність, однак досі не було технології його виробництва в   промислових масштабах. З появою і розвитком тривимірного друку ситуація змінилася.

 У цій розробці були використані теоретичні напрацювання щодо тубулану для моделювання різних видів   блоків, а потім і створення їх 3D-друкованих версій.

 Для перевірки міцності були виготовлені два куба з одного й того ж матеріалу, тільки один з них був   виготовлений методом лиття, а другий – надрукований на 3D-принтері, після чого їх обстріляли кулями,   що летять зі швидкістю 5,8 км/сек. У результаті 3D-куб виявився в 10 разів ефективнішим при   поглинанні  удару – куля застрягла вже в другому його шарі.

 Не меншу ефективність надрукований куб продемонстрував під впливом преса: замість того, щоб розтріскатися, він поступово деформувався, немов поглинаючи тиск.

За словами одного з авторів дослідження Саїда Мохаммада Сайаді, новий матеріал знайде застосування в галузі цивільного будівництва, в аерокосмічній промисловості, видобутку нафти та газу.

Довідка. Університет Вільяма Марша Райса (англ. William Marsh Rice University) або Університет Райса (англ. Rice University) – приватний дослідницький університет США, розташований в Х'юстоні, штат Техас. Заснований у 1912 році.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА