У пешій декаді грудня шістдесят кубометрів пластмасового сміття у мішках – від зубних щіток до рибальських   сіток  – були доставлені у Ванкувер (провінція Британська Колумбія, Канада) некомерційним судом, що збирає   пластик з Великої тихоокеанської сміттєвої плями. Про це повідомила СBC Canada.

 Збір сміття здійснюється в рамках масштабної ініціативи, організованої Ocean Cleanup (Нідерланди). Як база   використовується Британська Колумбія, оскільки сміттєва пляма знаходиться приблизно в 2 тис. км від   Ванкувера.  «Ми запустили систему очищення з острова Ванкувер, і тепер доставили першу порцію сміття з   відходів пластмас назад на берег», – розповів засновник і генеральний директор Ocean Cleanup Боян Слат (Boyan   Slat).

 Судно провело останні два місяці, збираючи сміття, використовуючи U-подібну конструкцію, яка діє як штучна   берегова лінія для збору сміття. Нагадаємо, System 001 складається з зігнутої поліетиленової труби довжиною 600 метрів, до якої прикріплені триметрові бар'єри для збору сміття. Цей «совок» рухається під дією вітру та течії, причому швидше, ніж сміття, що дозволяє збирати його без витрат енергії.

Очікується, що за п'ять років такої «прибирання» кількість сміття вдасться зменшити наполовину. Щоб досягти своєї амбітної мети зі збору пластмас з океану, проекту Ocean Cleanup необхідно буде значно розширити свій флот – зараз в океані працює тільки одне судно.

Ocean Cleanup планує переробляти зібрані матеріали в стійкі продукти та реінвестувати виручені кошти для подальшого фінансування процесу очищення океану.

Східний сміттєвий континент або Велика тихоокеанська сміттєва пляма – це скупчення сміття на площі 1,6 млн. квадратних кілометрів (порівняно з площею Ірану або Монголії). У цій зоні в північній частині Тихого океану знаходиться близько 1,8 трлн. об'єктів різної величини, їх загальна вага може досягати 80 000 тон.

 

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА