altНа Бортницькій станції аерації (БСА) 17 січня о пів на першу ночі сталася аварія. На Лівобережному самопливному каналізаційному колекторі, діаметр якого становить 3000 мм, трапився провал. Грунт провалився поблизу насосної станції першого підйому, його розміри становлять близько 100 квадратних метрів (10х10), глибина – 8 метрів. 

Для того щоб було можливим здійснення термінових заходів з усунення аварійної ситуації стоки з Новодарницького колектора перевели на Позняківський. Локалізацією провалу займаються аварійні служби міського водоканалу (департамент експлуатації каналізаційного господарства), а саме спеціалісти дільниці колекторів глибокого закладання.

Також працює штаб з ліквідації аварійної ситуації, в який війшли провідні технічні фахівці водоканалу. Очолює штаб Голова правління «Київводоканал» Валерій Ченчевий. 

Для визначення можливостей щодо усунення аварійної ситуації та ресурсів, що необхідні для цього, на аварійній дільниці колектора задіяно спеціальну електротехнічну лабораторію технічного департаменту водоканалу. 

За попередніми висновками фахівців на ліквідацію наслідків аварії потрібно близько 4 млн. грн., відновлювальні роботи триватимуть  протягом двох місяців. 

Довідка. На Бортницькій станції аерації очищаються всі побутові столичні стічні води, а також стоки промислових підприємств після їх первинної  очистки на самих заводах. Крім київських стічних вод, на БСА поступають також стоки з міст Київської області: Ірпіня, Вишневого, Ворзеля, Гостомеля, Борисполя, Вишгорода, Бучі та Коцюбинського. 

Київський водоканал багаторазово інформував громадськість щодо катастрофічної ситуації, зумовленої зношеністю міського каналізаційного колектора, та нагальної потреби його реконструкції. Це  ж стосується й станції аерації у Бортничах, яка є єдиною на весь мегаполіс.
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА