Останнє десятиріччя було непростим для галузей газо- та водопостачання як у Великобританії, так і в світі в цілому, і трубним компаніям, щоб досягти успіху, довелося адаптуватися та розвивати нові продукти. Однією з таких компаній є Radius Systems – відомий британський виробник, що міцно стоїть на ногах завдяки об'ємному портфелю інновацій, широкому асортименту продуктів і послуг й фінансової стабільності. Сьогодні компанія є провідним гравець у складі Radius Group, одного з лідерів європейського ринку термопластичних композитів і найбільшого виробника поліетиленових труб і фітингів.

Однією з важливих переваг Radius Systems, що виділяють компанію на висококонкурентному ринку, є можливість запропонувати замовнику повний спектр комплексних рішень. Поглинання декількох компаній істотно розширило асортимент товарів і послуг Radius Systems: сьогодні він включає не тільки труби та фітинги, а й ряд спеціалізованих рішень, запірну арматуру, послуги щодо введення в експлуатацію та ремонту трубопроводів. Генеральний директор Radius Systems Енді Тейлор пояснює: «Ми можемо забезпечити повний цикл життя трубопроводу - виробити і поставити всі необхідні компоненти, виконати його монтаж, ремонт і відновлення – все це силами однієї групи компаній. Такий комплексний підхід дає нам конкурентну перевагу та дозволяє братися за специфічні інфраструктурні проекти, пропонуючи вичерпне рішення».

Radius Systems також вдалося знайти ефективні та рентабельні рішення складних проблем, що стоять перед замовниками, перш за все, проблеми старіючої інфраструктури. Заміна старих мереж може виявитися неприпустимо дорогою, однак компанія Radius Systems запропонувала альтернативний підхід, дешевший, швидший і який відповідає сучасним нормам безпеки. Однак економія – не єдина перевага цих рішень. Будучи одночасно і виробником, і підрядником, Radius може істотно оптимізувати ланцюжок поставок, виключивши з нього деякі ланки, що дає замовнику додаткові вигоди. «Наша компетентність і у виробництві, і в монтажі дозволяє нам бути прогресивними в обох областях і знаходити найкращі рішення без штучних бар'єрів там, де ці області перетинаються. Це дозволяє нам мислити по-іншому, зокрема, виконувати деякі монтажні операції в заводських умовах, до того як труба буде відвантажена та встановлена. Як велике підприємство ми маємо можливості для інвестування в цій галузі – в технології санації полімерними трубами, створення спеціальних фітингів і процеси монтажу», – зазначив Енді Тейлор.

Інновації традиційно є невід'ємною складовою діяльності Radius Systems. Починаючи з впровадження перших водо- та газопровідних труб із захисним покриттям ProFuse в далекі 90-ті та закінчуючи відновленням опор нафтової платформи Alpha Fortis з користуванням вставок з ПЕ труб, компанія продовжує прокладати нові шляхи в комунальній, нафтовій та енергетичній галузях.

Однією з останніх інновацій компанії є нещодавно розроблена система Anaconda. За словами Енді Тейлора, новинка значно спростить підключення споживачів до поліетиленових газопроводів: «Фітинг є електрофузіонним сідельцем з привареним на заводі довгим гнучким відвідним патрубком, який може огинати перешкоди та не вимагає співвісності з будинковим вводом. Скорочується кількість зварних з'єднань і, відповідно, вартість підключення».

Очевидно, що газові компанії продовжують шукати можливості економії матеріалів. Radius Systems має у своєму розпорядженні всі можливості для того, щоб вирішувати конкретні завдання, з якими стикається галузь у Великобританії та Європі, обплутаних старими металевими підземними трубопроводами, що потребують термінової заміни. Subterra, дочірня компанія Radius, що спеціалізується на відновленні сталевих трубопроводів методом релайнінгу, пропонує надійну альтернативу дорогим новим трубопроводам з дуплексной сталі. Ця технологія також є хорошим рішенням в тих умовах, коли велику роль відіграє фактор вартості. За словами Енді Тейлора, Radius System відома саме такими практичними рішеннями: «Ми не вважаємо використання неіржавіючих труб з дуплексной стали очевидним рішенням. Оптимізація вартості елементів трубопроводу за рахунок використання ПЕ лайнера в сталевих трубах хороша для тих, кому потрібна ефективність, доходи обмежені та розраховувати на окупність ремонту в найближчому майбутньому не доводиться».

Відносно довгострокових перспектив компанії Енді Тейлор налаштований цілком оптимістично. «Так, британський трубний ринок постраждав протягом останніх років – позначилися проблеми в будівельному секторі, затримки інвестицій у ЖКГ і зниження витрат на проекти, що фінансуються державою. Однак у майбутньому його чекає відродження будівельної галузі та великі інфраструктурні проекти в енергетиці, транспорті, водопостачанні та водовідведенні».

Ситуація в цілому для компанії також виглядає оптимістично. Незважаючи на те, що штаб-квартира знаходиться у Великобританії, Radius Systems працює по всьому світу, маючи клієнтів в Азії, включаючи Гонконг і Сингапур, у Європі (Західній та Східній), серед яких є Німеччина, Франція, Швеція, Латвія, Польща, Чехія, Україна та РФ, в Африці та на Близькому Сході (Єгипет, Камерун та ОАЕ), в Австралії і Новій Зеландії. Дотримуючись стратегії глобального зростання, компанія відкрила підприємство в Китаї для координації діяльності в регіоні, а також для пошуку джерел поставок ключових компонентів і продуктів, виявлення нових виробничих можливостей спільно з іноземними партнерами та продажу комплектуючих для систем релайнінгу.

У світлі прогнозу періоду стійкого зростання майбутнє Radius Systems виглядає позитивно, оскільки компанія продовжує знаходити для своїх клієнтів найкращі рішення на основі інновацій і надбань. «Головним пріоритетом Radius Systems сьогодні є приєднання нових компаній та їх консолідація. Ми будемо продовжувати пошук нових можливостей додати до нашого асортименту нові технології і розширити географію своєї діяльності», – зробив висновок Енді Тейлор.

Джерело: Energy, Oil & Gas Magazine
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА