Компанія Subterra (підрозділ RadiusPLUS) провела успішну реконструкцію зношеного шестидюймового чавунного газопроводу низького тиску за допомогою технології Subline. Цей метод реновації полягає в тому, що в ремонтовану зону аварійного трубопроводу протягується попередньо U-подібно деформована поліетиленова труба. При цьому збитки для навколишнього середовища та незручності для споживачів мінімальні.

Коли в британській компанії Northern Gas Networks (Північні Газові Мережі, NGN) у рамках програми заміни газопроводів виникла потреба у реконструкції в Monkwray Brow Whitehaven магістрального чавунного шестидюймового газопроводу, спочатку було прийнято рішення провести роботи традиційним траншейним методом прокладки. Однак цей трубопровід частково прокладений під однією з головних автодоріг з Whitehaven, тому розриття траншей призвело б до значних порушень у транспортному сполученні та незручностей для клієнтів NGN.


У результаті був проведений техніко-економічний аналіз для пошуку альтернативних способів заміни чавунних газопроводів з використанням безтраншейної прокладки. Працюючи в тісній взаємодії з фахівцями Subterra, компанія NGN вивчила можливості застосування для релайнінгу технології Subline.

За цією технологією спеціальне обладнання U-подібно зминає поліетиленову трубу, зменшуючи тим самим її поперечний переріз. Деформований U-подібний профіль поліетиленової труби закріплюють бандажами. Після очищення та відеоконтролю внутрішньої поверхні трубопроводу, що ремонтується, закріплену бандажами нову поліетиленову трубу протягують всередину старого трубопроводу. Для того, щоб надати протягнутій у старий трубопровід деформованій ПЕ трубі первинну форму, її кінці герметизують, і всередину під тиском 2-3 атмосфери закачується вода.


Для проведення робіт були обрані ПЕ труби діаметром 160 мм виробництва Radius Systems. Труба поставлялася в бухтах по 100 метрів. Бухти були зварені разом з використанням терморезисторних муфт Radius у батіг із семи секцій і протягнуті в стару магістраль. Відновлення газопроводу було проведено успішно. Завдяки технології Subline тривалість робіт скоротилася на 6 тижнів.

Стів Джонс, керівник будівельного напрямку в NGN, зазначив: «Ми хотіли переконатися, що обмеження трафіку було зведено до мінімуму, для цього використовувався метод безтраншейного відновлення (релайнінг). Ми оцінили реальні переваги використання технології релайнінгу компанії Subterra. Це було кращим рішенням для нашого проекту. Ми є однією з перших газових мереж Великобританії, що використала цю технологію. Наша стратегія – постійний пошук інноваційних рішень, що дозволяють скоротити час виконання проекту, зменшити незручності для наших клієнтів і підвищити свою ефективність».

Subline запатентований метод Subterra
• Система згинання тонкостінних ПЕ труб на об'єкті та їх щільна підгонка.
• Використовується для монтажу стандартних ПЕ 80 і ПЕ 100 труб, які можуть бути структурними та взаємодіючими.
• Тонкостінна ПЕ труба використовується для усунення витоків, поліпшення якості води, збільшення каналу труби, що санується, і зниження витрат.
• Sublinе був розроблений для монтажу труб великого діаметра і поліпшення обходу поворотів.
• Щільна підгонка забезпечується під тиском холодної води.

Переваги методу Sublime
• Мінімальні екскаваторні роботи.
• Використання стандартних ПЕ 80/ПЕ 100 труб.
• Використання тонкостінних ПЕ труб для:
- поліпшення якості води шляхом попередження внутрішньої і точкової корозії;
- забезпечення перекриття витоків, зазорів стиків і корозійних пор;
- покращення гідравлічної гладкості та пропускної здатності;
- низької собівартості.
• Щільна підгонка/тонка стінка збільшує канал труби.
• Завдяки Subline успішно модернізовано 250 км трубопроводів по всьому світу.
В Україні оператором технологій Subterra є ТД «Євротрубпласт». Фахівці компанії пропонують:
– розглянути та проаналізувати ваш проект щодо можливості та доцільності застосування в ньому технологій Subterra;
– надати обладнання Subterra, необхідне для проведення реноваційних робіт;
– провести навчання персоналу вашої компанії; – здійснити шеф-монтаж об'єкта.

Довідка. Subterra є дочірнім підрозділом компанії RadiusPLUS. Вона спеціалізується на розробці та реалізації інноваційних технологій з ремонту, реконструкції та захисту трубопроводів водопостачання, транспортування стічних вод, нафти, газу і шламу.

Автор: Максим Сезонов
 
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА