Ринок пропозиції полімерних труб у сфері тепло- та гарячого водопостачання постійно розвивається. І як і раніше провідну позицію серед гнучких полімерних тепло- та гідроізольованих труб посідає сімейство труб ІЗОПРОФЛЕКС. Компанія «ПОЛІМЕРТЕПЛО-ХАРКІВ» пропонує своїм замовникам і партнерам широкий спектр трубної продукції: діаметра від 25 до 160 мм, з робочим тиском на 6, 10 і 16 атмосфер і робочою температурою теплоносія, розрахованою на 75, 95 і 115 °С. За своїми характеристиками і параметрами полімерні труби ІЗОПРОФЛЕКС відповідають усім можливим технічним умовам і запитам при проектуванні нових теплотрас, проведенні ремонтних робіт і реконструкції існуючих теплових мереж.

З кожним роком зростає тенденція застосування полімерних труб ІЗОПРОФЛЕКС у котеджному будівництві. Надійність, безвідмовність у роботі, невибагливість у монтажі та експлуатації – ці якості привертають все більше індивідуальних забудовників. Вкладаючи чималі кошти в проект під умовною назвою «мій дім – моя фортеця», замовник розуміє, що надійний будинок, який приносить радість, комфорт і безпеку своїм власникам, неможливий без якісних і сучасних комунікацій. Саме до таких комунікацій належать теплотраси з труб ІЗОПРОФЛЕКС, гарантійний термін експлуатації яких становить не менше 50 років.

З одного боку, застосування звичайних сталевих труб істотно знижує початкову вартість теплотраси. Проте, практичні й далекоглядні господарники, якими, без сумніву, є власники котеджів і котеджних селищ, враховують усі нюанси застосування та експлуатації різних матеріалів, що входять до кошторису будівельно-монтажних робіт. Для прокладки гнучкої труби ІЗОПРОФЛЕКС не потрібні витрати на облаштування залізобетонних лотків каналу теплотраси, оскільки полімерну трубу можна і потрібно прокладати безканальним способом. При земляних роботах теплотрасу можна прокладати будь-яким оптимальним маршрутом, обходячи будови та зелені насадження, тим самим зберігаючи ландшафтний дизайн. Залишається непошкодженим коріння багаторічних дерев, які радують око і насичують повітря цілющим киснем.

Завдяки компактності труби ІЗОПРОФЛЕКС та її високому запасу міцності, товщина стінки напірної труби мінімізована, що призводить до зменшення зовнішнього діаметра труби, а, отже, і можливості мінімізації габаритів траншеї. Це, в свою чергу, знижує витрати на земляні роботи та подальший благоустрій місць розриттів. Для гнучкої полімерної труби не потрібні відводи, компенсатори та опори, які необхідні при прокладці теплотрас, виконаних з традиційної металевої труби. Швидкість монтажу труб ІЗОПРОФЛЕКС на порядок швидше монтажу сталевих труб, тобто при монтажних роботах на території садиби буде задіяно менше сторонніх для власника людей. Монтаж труб ІЗОПРОФЛЕКС здійснюється в самий обмежений час, не забруднюючи повітря зварювальними роботами, оскільки фітинги монтуються за допомогою гідравлічного інструменту, що не потребує застосування спецтехніки, практично безшумно. Це важливо з точки зору безпеки та екології садиб, а також комфорту їх власників.

Перед проектантами та будівельниками стоїть завдання не тільки якісно згенерувати тепло, а й з мінімальними втратами доставити його від котельні до житлових будівель. При використанні труб ІЗОПРОФЛЕКС рівень теплових втрат у теплових мережах становить не більше 3 %, що практично на порядок менше, ніж втрати в звичайних металевих трубах.
Труби ІЗОПРОФЛЕКС не потребують додаткового обслуговування та догляду. Тут повною мірою спрацьовує принцип «проклав і забув». Полімерні труби зберігають пропускну здатність протягом усього терміну експлуатації та не схильні до корозії, в тому числі електрохімічної. Внутрішня поверхня напірної труби гладка і перешкоджає створенню відкладень. Гнучкі труби відповідають усім санітарно-епідеміологічним нормам і мають сертифікат Міністерства охорони здоров'я України.

Проект з прокладання теплових труб можна здешевити як з використанням полімерної труби ІЗОПРОФЛЕКС, розрахованої на робочий тиск 6 атмосфер замість традиційної труби на 10 атмосфер, так і труби ІЗОПРОФЛЕКС-ТАНДЕМ, в якій в одній оболонці розташовані одразу дві напірні труби. Що, в свою чергу, сприяє мінімізації габаритів траншеї.

Компанія «ПОЛІМЕРТЕПЛО-ХАРКІВ» допомагає своїм партнерам і замовникам у повному циклі реалізації проектів теплопостачання котеджів і котеджних селищ від стадії проектування до практичного монтажу теплотрас, виконаних з полімерних труб сімейства ІЗОПРОФЛЕКС.

Вибираючи саме гнучкі труби ІЗОПРОФЛЕКС для котеджного теплопостачання, дбайливий господар розуміє, що при одноразовому удаваному збільшенні кошторису на будівельно-монтажні роботи в підсумку він отримує як економію коштів при експлуатації трубопроводу, так і гарантоване безвідмовне, якісне теплопостачання на довгі роки, забезпечивши комфортні та безпечні умови проживання своїм рідним і близьким.

Автор: Юрій Сасов

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА