Іригація є однією зі складових розвитку сільськогосподарського виробництва з метою отримання більшої кількості продукції з одиниці площі. В Україні система зрошення вже довгий час перебуває на «голодному пайку», починаючи з 1990 року площа зрошуваних земель зменшилася більш як на 70 %. Таким чином, відновлення систем зрошення стратегічно важливе для України, і у 2016 році у вирішенні цієї задачі намітилися суттєві позитивні зрушення.

Останній день травня 2016 року став знаменним для вітчизняного аграрного сектора. Відбулося урочисте введення в експлуатацію поливного водопроводу на землях фермерського господарства «Данііл та СД» (село Чкалове Новотроїцького району Херсонської області). Модернізація водопроводу була здійснена в рамках проекту міжнародної технічної допомоги USAID «Вода для агросектора».На відкритті були присутні представники громадської організації «Інститут розвитку аграрних ринків», Агенції США з міжнародного розвитку, Департаменту агропромислового розвитку Херсонської області та Новотроїцького району, Херсонської обласної адміністрації, Департаменту землеоброблення і технічної політики в АПК і багато інших.Завдяки реалізації даного проекту вдалося значно розширити зрошувану територію, що в свою чергу сприятливо позначиться як на прибутковості фермерського господарства, так і села Чкалове і, крім цього, зумовить ще й відчутне зростання кількості робочих місць. Представники компанії ТОВ «ТД« Євротрубпласт» – основного постачальника пластикових труб для реалізації даного проекту – всіляко підтримують цей почин і серйозно зацікавлені у подальшій співпраці з Інститутом розвитку аграрних ринків: поєднання досвіду робіт у сфері АПК, реальних інвестицій і якісної інноваційної трубної продукції є запорукою ефективного відновлення зрошуваних сільськогосподарських територій півдня України.

Реалізація цього об'єкта почалася з рекультивації землі та захисту (накриття) її поліетиленовою плівкою. Одночасно з цим проводився монтаж поливального трубопроводу. Труби для поливу укладали в траншеї з глибиною закладання 1,2 м. Монтаж трубопроводу здійснено методом стикового зварювання за допомогою зварювального апарату GF TM 315 ECO (Швейцарія). Для системи поливу були використані поліетиленові труби ПЕ 100 SDR 17 виробництва Рубіжанського трубного заводу в діапазоні діаметрів від 200 до 250 мм. Усього було прокладено понад 3,5 км трубопроводу: труба діаметром 200 мм – 1230 м, труба діаметром 225 мм – 1344 м, труба діаметром 250 х 14,8 - 970 м. Монтажні роботи здійснювала будівельна компанія ФОП Ларіонов Олександр Лазарович.

Потім до цього трубопроводу підключили шість дощувальних машин «Фрегат», які широко застосовуються для поливу баштанних, овочевих, зернових культур, багаторічних трав, луків, пасовищ та інших сільськогосподарських об'єктів. Полив за допомогою ДМ «Фрегат» може здійснюватися в круговому русі за рахунок напору води в трубопроводі, повністю автоматизований і проводиться цілодобово.Автор: Олена Тимошенко 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА