Восени 2015 року в м. Обухові, завдяки фінансування Обухівської міської ради, стала можливою реконструкція ділянки теплової мережі на мікрорайоні Петровський загальною протяжністю понад 700 м у двотрубному обчисленні.


Тепломережі мікрорайону Петровський прокладалися тридцять років тому і через зношеність та аварійний стан потребували заміни, отже реконструкція аварійної ділянки тепломережі була довгоочікуваним плановим об’єктом,

Під час аналізу комплексу робіт за проектом перед комунальним підприємством «Обухіврайтепломережа» постало важливе питання: знайти шляхи оптимізації монтажу для виконання реконструкції в стислий термін – оскільки дозвіл на виконання робіт був отриманий вже після початку опалювального сезону. Таким чином найкращим рішенням  з точку зору оптимізації став вибір саме гнучких довгомірних теплоізольованих труб, а саме – труб ІЗОПРОФЛЕКС.

Під час розробки обґрунтування проекту заміни аварійної ділянки були враховані наступні характеристики гнучких полімерних теплоізольованих труб ІЗОПРОФЛЕКС-А:
–    можливість прокладки труб довгомірними відрізками (в бухтах), навіть якщо  діаметр провідної труби складає 160 мм: без зварювання, без компенсаторів, без нерухомих опор на трасі;
 
–    скорочення до мінімуму витрат на обслуговування цих труб протягом всього розрахункового терміну роботи – 49 років;
 
–    несхильність труб ІЗОПРОФЛЕКС-А до будь-якого типу корозії виключає необхідність проводити щорічні гідравлічні тестування мережі;
 
–    гнучкість труби дозволяє виконувати монтаж траси в умовах щільної міської забудови та оптимізує перетин теплотраси з існуючими інженерними мережами.
 
Роботи за проектом в Обухові проводилися в листопаді 2015 року за чіткім графіком, що було вкрай важливо з огляду на погодні умови. Напередодні прибуття спецтранспорту на об’єкт монтажна бригада «Обухіврайтепломережа» підготувала траншею. Розвантаження наочно проілюстровано на фотографіях.
 
Монтаж труб ІЗОПРОФЛЕКС-А виконується з допомогою спеціального монтажного інструменту.  Також завдяки великій довжині відрізків труби кількість з’єднань мінімізується до лічених. Таким чином весь комплекс робіт був виконаний протягом чотирьох календарних днів, що набагато швидше порівняно з використанням ізольованих сталевих труб.  Для наочності наведемо кілька оптимізованих будівельних моментів, які стали можливими завдяки використанню  труб ІЗОПРОФЛЕКС-95А (ділянки реконструкції тепломережі з найбільшим за проектом діаметром труби – 160 мм):
–       148 метрів тепломережі було прокладено єдиним відрізком без зварювання, без компенсаторів, без нерухомих опор на трасі;
–       труба для ділянки теплотраси завдовжки 296 метрів  доставлена однією вантажівкою лише двома відрізками та змонтована за дві робочі зміни.

 
 
Автор:   Андрій Глазов 
 
 
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА