Австралійська компанія Vinidex, що є дочірнім підприємством концерну Aliaxis, впровадила на об’єкті Gladstone LNG (GLNG) нову систему Maxicoil®. Це один з трьох великих проектів в Австралії по конверсії газу вугільних пластів (CSG) у зріджений природний газ (СПГ). Ця передова технологія Aliaxis є реальною інновацією для намотування на котушки довгомірних поліетиленових труб діаметром до 250 мм.

Система Maxicoil® дозволяє намотувати на котушку відрізок труби більшої довжини і з більшим внутрішнім діаметром. Наприклад, в даний час труба діаметром 125 мм вже поставляється на котушках у відрізках від 100 до 200 м, а в майбутньому буде можливим намотування на котушку відрізка довжиною до 2000 м. Це значно зменшує кількість зварних з’єднань, тобто зменшується кількість виробничих операцій і можливість потенційних похибок при цьому, натомість процес монтажу прискорюється, а його безпека покращується. Успішне випробування системи Maxicoil® у проекті Гладстон продемонструвало такі важливі фактори як скорочення витрат і зменшення часу підключення свердловин. Жодна інша компанія в світі поки не пропонує поставку газової ПЕ труби у такому масштабі.

Проект з розробки та виготовлення системи Maxicoil® тривав близько трьох років. Він вимагав тісної співпраці і використання багатьох партнерських зв’язків компанії щоб задовольнити запит клієнтів на котушку з намоткою 4000 м труби. Були пройдені усі етапи розвитку звичайного обладнання для намотування до котушок зовнішнім діаметром до 5 м. Впроваджена технологія намотки труби діаметром до 250 мм. Відпрацьована методика розмотування та укладання труби на місці. Тобто увесь цикл виконання робіт від початку до кінця. Працюючи над цим проектом компанія Vinidex продемонструвала свою прихильність до інновацій та інвестування у нові технології відповідно до вимог клієнтів. Успішна реалізація проекту у Гладстоні є лише початком у роботі у цьому напрямі. У короткостроковій перспективі Vinidex готує систему Maxicoil® для більш широкої пропозиції на ринку.
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА