Шостого липня після п'ятирічного простою «Карпатнафтохім» – найбільший український нафтохімічний завод – відновив виробництво поліетилену високої густини (ПЕВГ).

За інформацією представників підприємства виробництво ПЕВГ відновлено повністю та розпочата робота із запуску виробництва полівінілхлориду. Перший пуск потужностей з випуску ПЕ відбувся 9-го червня, але через технічні проблем робота комплексу була призупинена.

Як повідомили українські компанії, на вже стартували переговори щодо липневого постачання поліетилену на внутрішній ринок.

Відновленню виробництва після п'ятирічного простою сприяло впровадження в Україні світової практики оподаткування нафтохімічної сировини. У грудні 2016 року в Податковому кодексі України було розширено перелік сировинних позицій, які обкладаються нульовою ставкою акцизного податку в разі подальшої переробки.

Як ми повідомляли раніше, в лютому 2017 року Лукойл завершив операцію з продажу 100 % частки володіння в компанії LUKOIL Chemical B.V. (Нідерланди), якій належить «Карпатнафтохім». Techinservice Limited купив у Лукойла до 50 % «Карпатнафтохіму». Сума всієї угоди склала USD25 млн.

Другим опосередкованим власником понад 50 % в ТОВ "Карпатнафтохім" через кіпрську Xedrian Holding Ltd став менеджер Лукойла в Україні Ільхам Мамедов.

Довідка. Виробництво на «Карпатнафтохімі» було припинено у вересні 2012 року. Раніше завод неодноразово відзначав наявність проблем у діяльності через борги держави з відшкодування експортного ПДВ і демпінгу зарубіжних, зокрема американських, виробників поліхлорвінілу – однієї з основних товарних позицій «Карпатнафтохіму».
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА