У цьому році в Кенії після дворічної успішної підготовки почав працювати проект із забезпечення якісною та доступною питною водою більш ніж 50 000 найбідніших жителів Найробі. Ініціатива була співфінанована OFID (Фондом міжнародного розвитку ОПЕК), Департаментом міжнародного розвитку Великобританії та компаніями Borealis і Borouge в рамках спільної програми корпоративної соціальної відповідальності «Вода для світу». Орнанізація «Вода і санітарія для міських бідних» (WSUP) відповідала за впровадження та управління проектом.

За статистикою 60 % населення Найробі проживають у неформальних поселеннях з поганим доступом до води та санітарії. У минулому компанія з водопостачання та каналізації міста Найробі не могла інвестувати в ці послуги через стихійне проектування поселень, складність обліку ресурсів у комунальній сфері та розуміння того, що спожтвачі не захочуть платити за послуги. Мешканці, які не мають доступу до водопровідних мереж, змушені купувати воду у приватних вуличних торговців за значно вищими цінами.

П'ять партнерів об’єдналися, щоб покращити постачання питної води в неофіційних поселеннях Корогочо і Кахава Соуето в Найробі. Завдяки їх ініціативі була розширена існуюча місцева водопровідна мережа. Для цього були використані високоякісні поліетиленові труби. Це дозволило встановити передплачені водорозподілювачі, які в даний час постачають воду вартістю в одну десяту від ціни, яку споживачі сплачували вуличним постачальникам води.

«Інноваційні труби з поліетилену є найбільш ефективним рішенням в глобальній проблемі з водою», – зазначила Доротея Віплінгер, менеджер у сфері сталого розвитку компанії Borealis, – Щоб уникнути втрати води через витоки і гарантувати, що жителі отримують чисту воду, яку вони можуть собі дозволити, застосування ПЕ труби є оптимальним, тому що вони служать в три рази довше, ніж існуючі труби, не іржавіють і вимагають меншого обслуговування».


Слід зазначити, що у Найробі бувають сезони дощів і періоди з дуже високою вологістю. Мережі з металевих та залізобетонних труб тут є недовговічними. Полімерні ж труби як найкраще відповідають місцевому клімату.

«Відповідно до наших цілей у сфері сталого розвитку ми зобов'язуємося вирішувати глобальні проблеми і підвищувати цінність життя людей завдяки високотехнологічним рішенням з використанням полімерної трубної продукції», – повідомив Крейг Халгрін, віце-президент з корпоративної стійкості в Borouge, - У Borouge є досвід з розробки стабільних систем водопостачання для всіх видів навколишнього середовища, і ми раді підтримати цю ініціативу, засновану на наших високоякісних поліетиленових матеріалах».

Генеральний директор OFID Сулейман Дж. Аль-Хербіш розповів: «Дохід OFID у секторі водопостачання та санітарії на кінець 2016 року склав 1 151 млн. доларів США. Ці ресурси були спрямовані на широкий спектр операцій: великомасштабне зберігання води, її обробка та дистрибуційні проекти, облаштування сільських насосів і шкільних вбиралень, а також схеми раціоналізації використання води в посушливих регіонах. Ми пишаємося тим, що були частиною цього проекту і будемо продовжувати підтримувати сталий розвиток у всьому світі ».

«WSUP працює з місцевими провайдерами, щоб допомогти їм надавати послуги та розвивати інфраструктуру водопостачання та санітарії, що так відчайдушно потрібні міським громадам з низьким доходом», – пояснив Білл Пікок, директор програм WSUP. – Цей проект є відмінним прикладом того, як багатогалузеві партнери можуть об'єднувати свої сили і надавати свої знання, щоб реально покращи життя людей».

Довідка: У 2007 році Borealis спільно з Borouge започаткувала програму «Вода для світу» – партнерську програму для просування рішень, досвіду та ноу-хау для вирішення глобальної проблеми водних ресурсів. Програма охоплює весь спектр заходів на глобальному і регіональному рівнях, в науці, промисловості і для місцевих громад і фокусується на трьох ключових задачах:

● поліпшення доступу до води та санітарії через місцеві проекти
● збереження водних ресурсів за допомогою стійких методів управління водними ресурсами
● просування передового досвіду і підвищення обізнаності в спільнотах
 
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА