Маргарита Волкова

Аналітична агенція Маркет Репорт опублікувала інформацію щодо реакції російських нафтохіміків на відновлення роботи «Карпатнафтохіму».

Запуск потужностей «Карпатнафтохіму», найбільшого українського виробника полімерів, загрожує розвитку російських підприємств, побоюється асоціація «Русхлор», про що вона повідомила в листі від 26 червня президенту РФ Володимиру Путіну, у якому просить Путіна ввести загороджувальні заходи щодо продукції «Карпатнафтохіму». (Наявність цього документа підтвердив федеральний чиновник).

«Карпатнафтохім» виробляє каустичну соду і полівінілхлорид (ПВХ), які використовуються для подальшої переробки: каустична сода, зокрема, використовується у виробництві целюлози, паперу і картону, а з ПВХ роблять, у тому числі, віконні профілі.

На думку «Русхлора», «Карпатнафтохім» розглядає російський ринок ПВХ і каустику як основний для надлишків своєї продукції.

Раніше «Карпатнафтохім» належав Лукойлу, але в лютому завод поточного року було продано. У червні, після п'яти років простою, «Карпатнафтохім» відновив виробництво, яке було припинено у вересні 2012 року.

Згідно з листом «Русхлора», "Карпатнафтохім» добре підготувався до водобнленію роботи: Кабмін України встановив квоти на безакцизне введення і закупівлю сировини для підприємства, було заборонено ввезення продукції російських «Русвініла» (входить у структуру СИБУРу) і «Каустика» (входить в «Нікохім»), введено 26 %-е мито на каустик з РФ.

Ринок ПВХ в Росії профіцитний, зазначає в листі в "Русхлор" гендиректор «Саянскхімпласт» Микола Мельник. З 2011 по 2016 роки обсяги продукції на ринку впали майже на 20 %, і в найближчі кілька років зростання не очікується. Ринок каустичної соди теж профіцитом, пише в "Русхлор" голова комітету при раді директорів БСК Ільдар Муслимов: в 2016 році близько 18 % виробленої соди було експортовано (або 200 тис. тонн). Поставки в Україну в 2016 році склали 7,94 тис. тонн твердого каустику.

«Ми побоюємося демпінгу на російському ринку з боку «Карпатнафтохіму». Вихід його на російський ринок може призвести до зниження виробництва російськими підприємствами", – пише «Русхлор».

Отримати коментарі представників українських заводів не вдалося.

У листі було передано думку підприємств, щоб керівництво країни знало, що така ситуація може виникнути. Мінпромторг отримав доручення, воно прийнято до виконання, відповів представник міністерства. Мінекономрозвитку поки не отримувало доручень, відповів його представник. Прес-секретар президента Дмитро Пєсков на запит не відповів.

Згідно з ціновим оглядом ICIS-MRC, «Карпатнафтохім» з минулого тижня почав активно виходити на внутрішній ринок з пропозиціями поставки ПВХ. До поставки пропонується смола з К-67 та К-70. Українські переробники поки не поспішають закуповувати великі обсяги ПВХ.
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА