Рейтингова агенція Moody's Investors Service підвищила кредитний рейтинг України на один щабель – з Caa3 до Caa2 та змінила прогноз зі «стабільного» на «позитивний».

Відзначається, що головними факторами підвищення рейтингу стали загальний вплив структурних реформ в Україні, які можуть допомогти уряду впоратися з борговим навантаженням, а також поліпшення позиції країни на зовнішніх ринках.

В агенції повідомляють, що позитивний прогноз, відображає імпульс реформ – якщо він збережеться, це може привести до подальшого поліпшення надійності внутрішнього і зовнішнього боргу України.

«Такий імпульс реформ також підтримає оновлення доступу України до світових ринків капіталу, полегшить шлях до рефінансування значних виплат за зовнішнім боргом, які настануть, починаючи з 2019 року», - йдеться в повідомленні.

Зростання рейтингу обмежене лише однією сходинкою – з Caa3 до Caa2 – саме через вантаж виплат зовнішніх боргів.

Інші рейтингові агентства – Fitch і Standard & Poor's – поки зберігають оголошену навесні цього року рейтингову оцінку України на рівні B- зі "стабільним" прогнозом.

Раніше перший віце-прем'єр міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів повідомив, що в 2017 році зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) в Україні очікується на рівні 2 %, а інфляція буде на рівні 11,2 %.

Як повідомлялося, реальний валовий внутрішній продукт України за другий квартал 2017 виріс на 2,4 % у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

МВФ також погіршив свій прогноз економічного зростання для України на цей рік - до 2 з 2,9 %. На 2018 рік прогноз, навпаки, покращився – з 3 до 3,1 %.

У 2016 році ВВП України виріс на 2,3 %. За підсумками 2015 року було відзначено падіння на 9,8 %, в 2014 році – на 6,6 %.
 
Анна Ларіонова, Маркет Репорт
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА