Інженери з ЄС створили робота, який може сам будувати та прокладати комунікації під землею, у тому числі для водопостачання та каналізації. У цьому пристрої вчені використали повадки борсуків, які будують свої довгі тунелі-ходи.

Чимало які з тварин надихають сучасну робототехніку. Наприклад, борсуки риють численні великі мережі тунелів, де є спеціальні порівняно великі камери для сну чи вирощування молодого потомства. Це вміння підштовхнуло винахідників до створення автономної підземної роботизованої системи BADGER.

«BADGER означає «Робот для автономних підземних операцій, картографування та навігації» (RoBot for Autonomous unDerGround trenchless opERations, mapping and navigation)», – розповів Ред Меттерс – один з розробників обладнання.

BADGER може автоматично виявляти приховані об'єкти і прокладати маршрути так, щоб уникнути їх. Він здатний відображати і візуалізувати простір під землею, повідомляючи робітників, що перебувають на поверхні, і надаючи їм важливу інформацію про те, чого вони не можуть бачити.Робот оснащений також 3D-принтером, який використовує смолу для «друку» стіни по периметру тунелю та навіть робить труби. Для маневреності робот розділений на 4 окремі циліндричні секції.

«Уявімо собі, що ми хочемо поєднати дві будівлі, що стоять по різні боки головної вулиці в сучасному місті за допомогою кабелю зв'язку. У цьому випадку традиційним буде використання траншеї, але це призведе до перевантаження трафіка, незручностей пішоходів і забруднення навколишнього середовища. Однак робот BADGER уникне всіх цих проблем за допомогою безтраншейної технології, яка зробить невеликий отвір у землі, де буде встановлений кабель. Використовуючи свої вбудовані датчики та інтелектуальний алгоритм управління, робот буде автономно переміщатися від підвалу одного будинку до іншого, уникаючи зіткнень з газовими та водопровідними трубами, наявними комунальними тунелями і природним камінням», – розповіли розробники робота-борсука BADGER. https://seedbaza.com.ua/indica

Проект BADGER почався в січні 2017 року та триватиме три роки. Польові випробування почнуться в 2019-му в Німеччині, і остаточна модель BADGER повинна бути випущена в 2020 році.
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА