Компанії Total Petrochemicals, Nova Chemicals і Borealis, одні з найбільших світових виробників поліолефінів,   отримали всі схвалення з боку регулюючих органів на створення спільного підприємства з будівництва нового   нафтохімічного комплексу в Порт-Артурі (штат Техас, США), тим самим, закривши угоду щодо створення СП,   йдеться в повідомленнях компаній.

 Таким чином, нове СП, що дістало назву Bayport Polymers (Bay-Pol), на 50 % належить Total, а на 50 % – компанії   Novealis Holdings, яка, в свою чергу, є СП компаній Nova Chemicals і Borealis.

 Активи компанії Bay-Pol включають в себе крекінг-установку, що вже будується в Порт-Артурі, потужністю 1 млн.   тонн етилену на рік і діючий завод Total з випуску поліетилену високої густииЕВГ) потужністю 400 тис.   тонн на рік. Головою компанії Bay-Pol призначена Діана Чемберлен.

Крім того, компанії заявили про намір побудувати в  Бейпорті (США) новий завод ПЕВГ з річною потужністю 625 тис. тонн, де буде використана технологія Borstar з випуску поліетилену. Нове підприємство може почати виробництво в 2021 році, проте на реалізацію цього проекту ще потрібно отримати ряд дозволів і схвалень.

Раніше зазначалося, що Total Petrochemicals, Nova Chemicals і Borealis в лютому поточного року підписали остаточну угоду на створення СП з будівництва нафтохімічного комплексу в Порт-Артурі. Плани зі створення СП були оголошені ще в березні 2017 року.

Нова крекінг-установка в Порт-Артурі вартістю USD1,7 млрд. повинна бути введена в експлуатацію в 2020 році. Контракт на проектування, поставку обладнання та будівництво нової крекінг-установки був укладений з американською CB&I.

Довідка. Nova Chemical одна з найбільших компаній світового масштабу, виробник поліетилену, бутадієну полімерів, мономерів і багатьох інших супутніх продуктів. NOVA Chemicals зі штаб-квартирою в Калгарі (штат Альберта, Канада) є дочірньою компанією International Petroleum Investment Company (IPIC, Абу-Дабі, ОАЕ).

Компанія Borealis зі штаб-квартирою у Відні є провідним виробником поліолефінів, базових хімікатів і добрив. Borealis є мажоритарним акціонером саудівської державної International Petroleum Investment (IPIC), яка також володіє північноамериканським виробником етилену і поліетилену Nova Chemicals і близькосхідною нафтохімічною компанією Borouge.

Total працює в основному на ринках нафти і газу, є третім за величиною виробником нафти в Європі. Нафтохімічний підрозділ компанії виробляє два основних види продукції: базові хімічні речовини і полімери, що випускаються на їх основі – поліетилен, поліпропілен, полістирол.

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА