У першій декаді червня Харківську міськраду відвідали представники Німецького банку розвитку KfW з приводу   надання місту кредитних коштів на модернізацію муніципальної інфраструктури.

 Сторони обговорили можливості співпраці Харкова та KfW щодо реконструкції об'єктів КП «Харківводоканал» і   модернізації соціальних об’єктів  із застосуванням енергоефективних технологій.

 Керуюча відділення «KfW» у Східній Європі Маріон Кнііш повідомила, що банк готовий виділити €52 млн.   кредитних коштів і додатково €3 млн. у вигляді гранту на комплексний проект «Реконструкція та реновація   муніципальної інфраструктури міста Харкова». Це дозволить реконструювати діючі насосні станції з заміною   технічно зношених ділянок водопроводу і розподільчих мереж (€ 32 млн), а також провести реконструкцію 60   об'єктів бюджетної сфери із застосуванням енергоефективних технологій (€ 6 млн). Ще €7 млн. ​​KfW планує   використовувати на експертні та консультативні послуги в рамках реалізації проекту.

 За інформацією представників німецького банку, кредит буде надано на 30 років під 2 % річних з 10-річним пільговим періодом. Для цього необхідні державні гарантії. Підготовча процедура до видачі кредитних коштів триватиме приблизно один рік.

 

Перший заступник міського голови Ігор Терехов зазначив, що для міста Харкова подібна фінансова допомога є вкрай важливою.

«Для нас дуже актуальним є проект по «Харьковводоканалу», адже ми зобов'язані забезпечити Харків стабільною системою водопостачання. Саме технічне переоснащення старих насосних станцій, установка сучасного устаткування дозволить ефективно забезпечувати місто водою протягом довгих років. Також ми хочемо оснастити новітніми енергозберігаючими технологіями наші дитячі садки і школи. Для бюджету міста це значна сума, тому ми зацікавлені реалізувати цей проект за допомогою наших європейських партнерів», – зазначив Ігор Терехов.

Безумовно, реалізація проектів з оновлення водопровідно-каналізаційних мереж буде здійснюватися з використанням сучасних будівельних матеріалів, у тому числі полімерних водопровідних та каналізаційних труб.

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА