У четвер 7 червня центральна диспетчерська служба КП «Черкасиводоканал» отримала повідомлення про чергове провалля ґрунту по вулиці Гоголя. Ремонтники,що прибули на місце для обстеження, виявили аварію на мережі водовідведення, спричинену руйнуванням склепіння залізобетонної каналізаційної труби.

Фахівці водоканалу в терміновому порядку розпочали відновлення функціонування одного з головних самопливних колекторів міста. Злагоджена та оперативна робота аварійників дозволили усунути аварію без обмеження водопостачання. Значний обсяг робіт було виконано усього за два дні.

Для цього спочатку було змонтовано обвідну лінію з поліетинових труб, по яких весь час ремонтних робіт транспортувалися стічні води. Потім у місті руйнування колектора було здійснено розкопки та прокладено 25 метрів нового трубопроводу методом санації.

Зношені та роз’їдені газовою корозією з/б  труби замінили поліетиленовими спірально витими трубами з порожнистим профілем типу СПІРОКОР. Такі труби мають високу кільцеву жорсткість, внаслідок чого витримують значні навантаження, у тому числі їх можна закладати на значну глибину. Наявність на кінцях різьби, виконаної у заводських умовах, зумовило швидкий та водночас надійний монтаж методом скручування.

Аварійну ситуацію вдалося ліквідувати оперативно. І вже за два дні на місці провалля були здійснені роботи з благоустрою території.

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА