З 2017 року у місті Покров (Дніпропетровська область) проводиться масштабна реконструкція - починаючи з укладання тротуарної плитки та модернізацією мереж інфраструктури, і закінчуючи облагороджуванням центрального міського парку, а також капітальним ремонтом важливих автомагістралей.

Це стало можливим завдяки проведеному в Україні процесу децентралізації, який збільшив місцеві бюджети на вельми солідні суми і наочно довів свою ефективність на місцях. Якщо говорити в цілому, то Дніпропетровська область – лідер з впровадження системи децентралізації.

У маленькому гірницькому місті продовжують реалізовуватися ті позитивні зміни, які за останні роки зробили його прикладом успішного розвитку для цілого регіону. На сьогоднішній день в місті відбувається капітальний ремонт автодороги по вулиці Григорія Тикви і реконструкція вулиці Горького.

І справа не тільки в новому дорожньому полотні, бордюрах і зручних тротуарах. Зараз на вулиці Горького в рамках реконструкції прокладають новий водогін протяжністю понад 800 метрів. Цікаво, що водопровід укладають безтраншейним  методом горизонтально-направленого буріння, який не вимагає облаштування траншей і дозволяє виконати цю роботу з мінімальними порушеннями благоустрою. Оновлений ділянку водопровідної мережі змонтовано з поліетиленових труб, які завдяки своїй гнучкості, оптимально підходять для безтраншейної прокладки. Відрізки труби з'єднують за допомогою зварювання нагрітим інструментом встик в довгі нитки, а потім протягують у заздалегідь пробурену горизонтальну свердловину.

Заміна водопроводу по вулиці Горького здійснюється за рахунок коштів міського бюджету.

Питання водопостачання для Покрова вкрай актуальне, оскільки значні ділянки каналізаційних і водопровідних мереж за десятки років експлуатації сильно зношені. Ось чому, в міру можливостей, місто все-таки змінює застарілі комунікації. Природно, що одночасно замінити десятки кілометрів мереж неможливо. В першу чергу, оновлюються найбільш аварійні ділянки, де відбувається найбільша кількість поривів. Саме проведення реконструкції вулиць є зручним моментом для виконання таких робіт.

Нагадаємо, в 2017-му році під час капітального ремонту вулиці Лізи Чайкіної була виконана заміна каналізаційних мереж, що вирішило проблему підтоплення будинків в 35-м і 36-му мікрорайонах. Тут також були використані полімерні труби.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА