ПрАТ «АК «Київводоканал» відбулася зустріч представників компаній, що працюють на ринку України, з керівництвом Дирекції по реконструкції Бортницької станції аерації (БСА).

На зустрічі були присутні представники більш ніж 20 великих будівельних компаній та компаній постачальників будівельних матеріалів та обладнання, серед яких: корпорація «Альтіс Холдинг», ПАТ «Київметробуд», ФПГ «Альтком», СП «Основа-Солсиф», ТД «Євротрубпласт», НПФ «Экополімер», компанія «Вентс», ТОВ «Бровари-Пластмас», ТОВ «Стандарт-Парк», ПБГ «Ковальська», СК «Догуш - Україна», ТОВ «Стандарт Парк», Будівельна асоціація «Інтербудмонтаж» тощо.

Під час  зустрічі представники «АК «Київводоканал» розповіли про особливості проекту «Реконструкція споруд очистки стічних каналізаційних вод і будівництво технологічної лінії по обробці та утилізації осадів Бортницької станції аерації» та відповіли на питання, що цікавили компанії-учасники.  

БСА – єдина станція очистки  стічних каналізаційних вод, де очищуються всі стічні води столиці, а також прилеглих населених пунктів Київської області (загалом послугами станції користуються понад 5 млн. чоловік).

Станом на сьогоднішній день частка зносу існуючих споруд БСА становить близько 80 %. Нагальними питаннями, які мають бути вирішені, є також  неприємний запах у районах Києва, що знаходяться поблизу БСА, відсутність технології обробки та утилізації осаду (як наслідок необхідність його транспортування та зберігання на зовнішніх мулових полях), необхідність покращення якості очищення стічних вод. Отже реалізація проекту реконструкції станції є дуже важливим завданням.

Як зазначив директор Дирекції з реконструкції БСА Олег Лисюк, проект є наймасштабнішим  інфраструктурним проектом в Україні, який реалізовується за рахунок програми «Офіційної допомоги розвитку» за спеціальними умовами економічного співпраці з Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA).

«Заходи з підготовки до реалізації проекту реконструкції відбуваються відповідно до процедур, затверджених Кредитором. Зараз ми знаходимося на етапі завершення підготовки тендерної документації на закупівлю робіт (вибір генерального підрядника) і на початку IV кварталу плануємо розпочати процедуру торгів», – зазначив Лисюк.

«Генпідрядник має бути представлений японською компанією (групою компаній). Українські  організації також зможуть прийняти участь у проекті на певних умовах  – спільно з японськими компаніями або на умовах субпідряду.  Враховуючи складність проекту, великі обсяги робіт, кількість необхідних матеріалів та обладнання, українські компанії виявляють свою зацікавленість щодо участі в такому великому та цікавому проекті», – додав він.

Орієнтовний строк початку робіт на БСА – кінець 2019 року. Закінчення реконструкції БСА заплановано на кінець 2025 року.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА