У другій декаді жовтня в Миколаєві стартував масштабний проект – прокладка дюкера через Південний Буг.

 Про це на прес-конференції розповів журналістам директор департаменту житлово-комунального господарства   Сергій Коренєв: «З огляду на календарний графік робіт, розрахований на 20 місяців, ми вирішили, що в   поточному році зможемо виконати роботи безпосередньо по мережі водопостачання по самому мікрорайону   Варварівка. Це близько 7 км труб, які замкнуті в два кола. Фактично, це одне коло з перемичкою. Вони   прокладаються уздовж вулиць Очаківської, Урожайній, Світанкові та інших. На сьогоднішній день вже прокладено   близько 2,5 км.

 Основну магістраль водопроводу діаметром 400 мм буде змонтовано вздовж зеленої зони пляжу «Прибій» – там   ця труба буде «виходити», а починатися вона буде поруч з Варварівським мостом. Однак ця частина мережі буде   прокладатися вже в наступному році».

Дюкер з поліетиленових труб буде на метр заглиблений під твердий ґрунт дна Південного Бугу. Стовп води становить близько 12 м на фарватері, потім близько 7 м мулових наносів, а вже під ними починається твердий ґрунт. Труба буде прокладатися під твердим ґрунтом на глибину метр-півтора в залежності від місця методом глибинного буріння.

ПЕ труби є оптимальним і найбільш ефективне рішення при будівництві дюкерних переходів. Вони не схильні до корозії, зручні в монтажі і довговічні.

На питання, чи не вплинуть роботи по прокладці дюкера на ремонт аварійного Варварівського моста, чиновник відповів, що були зроблені геологічні дослідження, і місце прокладки дюкера знаходиться на достатній відстані від моста.

Договір на проведення цих робіт був укладений у вересні. Підрядником виступає фірма «ВІК Технології». За словами директора департаменту житлово-комунального господарства, це миколаївська фірма, що спеціалізується на прокладанні мереж водопостачання та водовідведення, має досвід спорудження подібних об'єктів і працює по всій Україні.

Якщо виконанню робіт ніщо не завадить, через півтора-два роки мешканці Варварівки будуть забезпечені якісною водопровідною водою.

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА