Вчені з Національного університету Смнгапуру повідомили про наукове відкриття: вперше етилен змогли   отримати за допомогою інтегрованого штучного фотосинтетичного пристрою. Про це було повідомлено в   науковому виданні ACS Sustainable Chemistry & Engineering. Штучний фотосинтез (відтворений у лабораторії   природний процес) може виробляти етиленовий газ за допомогою сонячного світла, вуглекислого газу та води.

 Науковий колектив під керівництвом Джейсона Йео Бун Сяна зумів отримати етиленовий газ, використовуючи   процес штучного синтезу в умовах звичайного навколишнього середовища. Іншими словами, вуглекислий або   парниковий газ може бути конвертований у чисте паливо за допомогою сонячного світла та води. Реакція   абсолютно чиста з точки зору природи, але може бути відтворена в лабораторних контрольованих умовах, що   дозволяє поставити ідею на комерційні рейки.

 Для втілення такого пристрою в життя вчені-хіміки задіяли оксид міді та оксид іридію в якості   електрокаталізаторів для генерації етиленового  газу з використанням тільки сонячного світла, CO2 та H2O.

 Ефективність етилену по Фарадею (31,9 %) була зафіксована, виходячи з кількості електронів, що генеруються сонячною енергією. Загальна енергетична ефективність сонячного випромінювання при конвертації в етилен також була порівнянна з рівнем енергетичної ефективності природного фотосинтезу рослин.

«Наш пристрій не тільки використовує повністю поновлюване джерело енергії, а й перетворює вуглекислий і парниковий газ на щось корисне. Пристрій цілком може замкнути вуглецевий цикл», – зазначив Джейсон Йео Бун Сян.

Науковий колектив сингапурських хіміків також включила батарею в прототип пристрою для досягнення стабільного та безперервного виробництва етилену – головної проблеми в системах штучного фотосинтезу. Батарея акумулює надлишкову сонячну енергію, зібрану днем, для живлення пристрою вночі чи в умовах недостатнього освітлення. Отже, процес стає безперервним.

Вчені з Сингапурського університету вирішили поглибити дослідження свого пристрою: в планах використання аналогічних систем для виробництва рідкого палива на кшталт спиртів етанолу та пропанолу.

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА