Для забезпечення безперебійного надання послуг та постачання якісної питної води у КП «Черкасиводоканал»   велика увага приділяється модернізації виробничих потужностей. Зараз  для оперативного реагування на   системні  несправності чи аварійні ситуації на міських мережах на підприємстві впроваджується автоматизована   система управління технологічними процесами з використанням SCADA.

 Це дозволить керувати роботою усіх насосних станцій у системі водопостачання та водовідведення з одного   місця – центральної диспетчерської служби водоканалу». Також стане можливим оперативне виявлення поривів   на міських мережах та миттєве на це реагування.

 Автоматизована система управління впроваджується за рахунок позики The World Bank. Роботи виконує   литовська  підрядна компанія UAB «ELSIS TS», що виграла міжнародні торги за процедурою Міжнародного банку   реконструкції та розвитку (МБРР).

 Наразі здійснюються будівельні роботи та поставка обладнання. Для моніторингу роботи системи   встановлюються  водолічильники з можливістю дистанційного зняття показників на усіх підвищувальних   насосних  станціях. Під час установки засобів обліку працівники водоканалу були вимушені тимчасово обмежувати водопостачання в тих районах, де розташовані об’єкти.

Завдяки такій модернізації підприємство досягне автоматизації та диспетчеризації процесу забору, очищення та розподілу питної води та  перекачування стічних вод. Це дозволить не тільки швидко реагувати на аварійні ситуації, а й суттєво заощаджувати кошти в умовах постійного зростання цін на енергоресурси.

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА