За інформацією Асоціації нафтохімічної та хімічної промисловості Перської затоки (GPCA) очікується, що обсяг виробництва етилену у країнах Перської Затоки (GCC) протягом наступного десятиліття виросте на 53 % і досягне 39,4 млн. тонн на рік у 2029 році. Етилен є основним сировинним компонентом для виробництва поліетилену (ПЕ).

Це означає приблизно 1,5 млн. тонн на рік нових обсягів етилену в порівнянні з 1,2 млн. тонн на рік в 2010-2018 роках, говориться в звіті GPCA, опублікованому на щорічному форумі в Дубаї. Загальні виробничі потужності GCC з виробництва етилену в 2018 році склали 25,8 млн. тонн на рік, згідно зі звітом «Ethylene: A litmus test for the chemical industry».

Регіон має значною конкурентною перевагою в порівнянні з іншими частинами світу, оскільки велика частина виробництва етилену базується на етані. Близько 70,7 % етилену, виробленого в 2018 році підприємствами GCC, було отримано з етану.

Половина додаткових потужностей з виробництва етилену припадатиме на Саудівську Аравію.

У листопаді Саудівська Аравія оголосила про згортання нових інвестицій, пов'язаних з нефтехимическими продуктами, на загальну суму понад USD2 млрд.

Зміни в структурі сировини будуть зумовлені інтеграцією нафтопереробних і нафтохімічних заводів, а також потенційними змінами в технології обробки сирої нафти і хімічних речовин, розробленої SABIC і Saudi Aramco, повідомляє GPCA.

Компанії з GCC також інвестують у виробництво етилену на ключових зростаючих ринках Азії і Північної Америки.

Північна Америка є ще одним ключовим зростаючим ринком для глобальних поставок етилену, і виробники з GCC інвестують у проекти в цьому регіоні. За оцінками GPCA, до 2029 року третина від загального обсягу виробництва етилену виробниками GCC буде розташована за кордоном.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА