Австралійські вчені розробили технологію, яка повинна допомогти зробити всю пластмасу в світі придатною для вторинної   переробки та значно просунути людство в боротьбі з пластиковими відходами. Про це повідомляє прес-служба університету Сіднея.

 Нова технологія дозволить повторно використовувати будь-яку вироблену в світі пластмасу, включаючи види, які зараз ще не   вміють переробляти. За словами одного з винахідників, Лена Хамфриза, щорічно на звалища Австралії потрапляє близько 3,5 млн.   тонн відходів пластмас. Незважаючи на всі зусилля уряду країни, лише близько 10 % від цієї кількості переробляється та   використовується повторно. Решта полімерного сміття залишається на сміттєвих полігонах континенту. «Це ресурс, який можна   перетворити на паливо або на нові корисні та потрібні речі, проте через відсутність технологій він просто забруднює нашу природу», – зазначив Лен Хамфриз.

 Створений у сиднейському університеті каталітичний гідротермальний реактор (Cat-HTR), як пояснив його автор Томас Машмейєр,   переробляє полімери, змінюючи їх якості на молекулярному рівні за допомогою гарячої води та високого тиску. «Якщо говорити   просто, то наш реактор переробляє пластмасу, повертаючи її первісну, рідку форму, а після з цієї основи знову можна зробити   бітум, бензин або якісь пластмасові вироби», – пояснив учений.

 Він також зазначив, що технологія Cat-HTR серйозно відрізняється від існуючих сьогодні методів, для переробки пластмаси не   потрібно розділяти за типом і кольором, в реактор можна поміщати все, що завгодно, від молочних коробок до гідрокостюмів.   Перший прилад вже пройшов тестове випробування. За словами творців, технологія готова до широкого застосування в усьому   світі.

 «Ми виходимо на європейський ринок, відкриваючи перший сміттєпереробний завод з ректорами типу Cat-HTR у Великобританії,   та  сподіваємося, що через пару років наш приклад наслідуватимуть й інші учасники ринку», – додав Хамфриз. За його словами,   навіть один завод, оснащений Cat-HTR, може переробити близько 20 тис. тонн пластмасових відходів на рік і кілька десятків таких   підприємств могли б якщо не вирішити проблему надлишку сміття в Австралії, то істотно знизити її гостроту.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА