За результатами роботи 2019 року директор КП «Черкасиводоканал» Сергій Овчаренко розповів, що зусиллями   працівників підприємства загалом було оновлено 3700 метрів головної каналізаційної артерії міста. У грудні   водоканальці завершували масштабну реконструкцію головної каналізаційної артерії міста – головного   каналізаційного колектора по вул. Чигиринській, який залягає на глибині 6-8 метрів і транспортує 70 % усіх   міських стоків до очисних споруд.

 Хід виконання робіт особисто контролював міський голова Анатолій Бондаренко. Слід зазначити,  що черкаський   водоканал першим в Україні здійснив таку масштабну модернізацію мереж водовідведення. Як результат – термін   експлуатації колектора, який було збудовано близько 60 років тому, подовжено не менше ніж на півстоліття.

 «Досі на цій мережі аварії усували мало не щодня, оскільки через тривалу експлуатацію, дію газової корозії та   високий рівень ґрунтових вод колектор майже повністю вийшов з ладу», – наголосив Сергій Овчаренко.

 Для оновлення колектора було залучено кредитні кошти Світового банку. Загальна вартість виконання робіт   становила 119 млн. грн. Роботи розпочалися ще у 2017 році. Підрядна організація працювала у досить складних   умовах. Проте висока кваліфікація та досвід черкаських комунальників та підрядника, а також використання сучасних будівельних матеріалів та технологій забезпечили належну якість виконання робіт відповідно до нормативних технологічних вимог.

Реконструкцію колектора було здійснено методом санації, що є максимально ефективним для щільної міської забудови. Оновлений колектор змонтовано з поліетиленових труб, що на відміну від металевих  мають високу стійкість до дії газової корозії. Довговічність ПЕ труб (до 100 років) забезпечить тривалу безаварійну роботу цієї важливої для Черкас каналізаційної магістралі.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА