KraussMaffei Extrusion вже більше трьох десятиліть веде активну роботу в секторах вторинної переробки та вторинного компаундування. Компанія, що базується в Ганновері (Німеччина), завдяки своїм технологічним рішенням допомагає клієнтам впроваджувати принципи економіки замкнутого циклу. Фахівці KraussMaffei Extrusion – Ральф Й. Даль, директор з продажу екструзійного обладнання, і Карл Філіп Попіл, начальник відділу управління продукцією, – розповіли в інтерв'ю про виклики, що виникають у сфері рециклінгу, і про орієнтованих на майбутнє стратегіях KraussMaffei в даній області.

  • У широкому сенсі слова економіка замкнутого циклу означає економіку без втрат. Наскільки ця ідея стала реальною та наскільки ще залишається мрією?

Карл Філіп Попіл: Вторинна переробка вже давно є затребуваною при виробництві паперу, виробів з металів і скла та прийнята споживачами. В полімерної індустрії цей процес зайняв значно більше часу, однак тиск з боку політиків і громадськості в даний час посилив його розвиток. Сьогодні мета полягає в створенні в нашій галузі замкнутої системи виробництва, порівнянної з уже існуючими схемами переробки металів, скла та паперу. Ця ідея технічно цілком здійсненна: є великий потенціал отримання з використаних пластиків матеріалів, які можна порівняти за якістю з первинними.

Ральф Й. Даль: Вторинна переробка ресурсів завжди була природною для всіх галузей промисловості. Однак протягом довгого часу через технічні обмеження не було здійсненного способу перетворення великих обсягів відходів пластмас з високим рівнем забруднення в матеріали задовільної якості. Крім того, у підприємств галузі було недостатньо мотивації для того, щоб вирішувати ці проблеми і впроваджувати вторинну переробку. Сьогодні ситуація різко змінюється.

  • Це може означати істотне зростання ринку для Вашої компанії?

Ральф Й. Даль: Так, без сумніву. Вже сьогодні понад 10 % наших доходів від продажів устаткування пов'язані з діяльністю в секторі вторинної переробки пластмас. І це при тому, що наш основний бізнес базується на технологіях переробки первинних пластикових матеріалів.

Карл Філіп Попіл, начальник відділу управління продукцією (зліва), і Ральф Й. Даль, директор з продажу екструзійного обладнання KraussMaffei

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА