Діяльність німецької компанії SIKORA спрямована на розробку інноваційних пристроїв для вимірювання, контролю, інспекції, аналізу та сортування полімерів і полімерних виробів, в тому числі й полімерних труб.

Серед останніх розробок для перевірки та сортування полімерних матеріалів SIKORA представила систему PURITY SCANNER ADVANCED. В її роботі поєднуються рентгенівські промені і оптична технологія, що дозволяє виявити забруднення всередині полімерних гранул, а також на їх поверхні. Точність виявлення забезпечується за допомогою адаптивної концепції, в якій використовується до трьох оптичних камер залежно від типу забруднення та області застосування. Наприклад, рентгенівська камера виявляє металеве забруднення всередині гранул, оптичні камери знаходить пожовтіння або почорніння плями всередині прозорих і непрозорих гранул, а відхилення від кольору виявляють кольорові камери. Забруднені гранули автоматично відбраковуються.

Для тестування зразків, перевірки якості та аналізу полімерних матеріалів розроблена система PURITY CONCEPT V. Зразки матеріалу, вміщені на спеціальний лоток, рухаються через зону контролю. Протягом декількох секунд матеріал автоматично перевіряється за допомогою кольорової камери, і проектор маркує забруднені зразки прямо на лотку для зразків.

При аналізі отриманих зображень відбувається виявлення, візуалізація та оцінка забруднень на поверхні прозорих або кольорових матеріалів. У будь-який час можливі локалізація забруднення та подальша перевірка. Система є точнішою та надійної в порівнянні з можливостями людського ока та ручного управління, дозволяючи визначити розмір забруднення, і, таким чином, робить значний внесок у контроль якості та оптимізацію процесу. Крім того, SIKORA пропонує системи автономного контролю та аналізу на основі рентгенівської технології, які виявляють і аналізують металеві забруднення всередині полімеру.

Великий інтерес представляє система CENTERWAVE 6000 для 100 % контролю якості в процесі екструзії поліетиленових труб. Технологія міліметрових хвиль точно вимірює діаметр, овальність, товщину стінки і внутрішній профіль (провисання) продукту.

Технологія міліметрових хвиль точно вимірює діаметр, овальність, товщину стінки та внутрішній профіль (провисання) продукту. Принцип вимірювання не вимагає будь-якого сполучного середовища, не залежить від температури або матеріалу та вимірює точно без необхідності будь-якої калібрування. Попереднє налаштування параметрів продукту не потрібно. Простота експлуатації та точність забезпечують найвищу якість кінцевого продукту, а також економію коштів і оптимальну ефективність.

Система CENTERWAVE 6000

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА