За інформацією мерії Харкова, в 2020 році в місті планують замінити 25 кілометрів мереж   холодного   водопостачання.

 Заступник директора з виробництва Комплексу «Харьківводопостачання» КП «Харківводоканал» Микола   Завада   повідомив, що в Харкові зношені близько 67 % мереж холодного водопостачання.

 «У нас на підприємстві впроваджена автоматизована система управління, завдяки якій ми отримуємо детальну   інформацію про стан мереж, режимах їх роботи. Проводячи аналіз на основі цієї інформації, фахівці можуть   виявляти найбільш проблемні та зношені ділянки трубопроводів і, відповідно, планувати подальші роботи по   їх   оновленню», – розповів Микола Завада.

 У цьому році за рахунок держбюджету продовжать перекладати трубопровід на вулиці Виконкомівській. У   2019   тут замінили 900 метрів труб, планують поміняти ще 700 метрів. Всі ці мережі будуть   оновлені  поліетиленовими  трубами.

 Ще одні масштабні роботи проводитимуть на вулиці Алчевських, де замінять 900 метрів мереж. А на проспекті Людвіга Свободи, в районі перехрестя з проспектом Перемоги, поміняють близько 400 метрів труби діаметром 1000 мм.

Також у мерії повідомили, що зараз йде заміна внутрішньоквартальних мереж холодного водопостачання на вулиці Клочківській, 195-г. Роботи на ділянці було розпочато ще в кінці грудня. В ході ремонту на мережах також встановлюється нова запірна арматура (засувки, пожежні гідранти, вентилі).

Тут перекладають 220 метрів труби, після чого замінять ще дві ділянки протяжністю по 15 метрів, які знаходяться поруч з місцем робіт. Закінчать ремонт до 15 лютого. Після цього працівники перейдуть на ділянку по вулиці Клочківській, 197, де планують замінити ще 500 метрів мереж.

«Через велику зношеність мереж у цьому мікрорайоні відбуваються часті пориви труб, і мешканці страждають від постійних відключень водопостачання. В ході робіт ми укладаємо замість старих сталевих труб нові, поліетиленові, термін служби яких – понад півстоліття », – зазначив Микола Завада.

За його словами, новий трубопровід прокладається паралельно старому, тому воду місцевим жителям не відключали.

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА