Експортні поставки поліетилену (ПЕ) зі США за весь 2019 рік склали 9,33 млн. тонн, що на 2,84 млн. тонн або   44 % більше в порівнянні з аналогічним показником 2018 року, повідомив Chemweek з посиланням на дані   Міністерства торгівлі США (US Commerce Department).

 Разом з тим, у грудні минулого року експорт ПЕ з країни збільшився на 11 % до 858 тис. тонн, що є новим   місячним максимумом.

 Експортний бум є результатом значного розширення потужностей виробництва поліетилену в Північній Америці в   останні роки та достатньої кількості дешевої сировини, що зробило експорт ПЕ конкурентоспроможним на   світовому ринку.

 Обсяги ж експорту ПЕ з США до Китаю впали на 9 % до 584 тис. тонн в минулому році, відображаючи загальну   тенденцію через торгової війни. Однак американські постачальники компенсують це зростанням продажів   матеріалу на ринки в Південно-Східній Азії. З чотирьох найбільш швидкозростаючих напрямів експорту ПЕ в 2019 році три були в Південно-Східній Азії: Сінгапур, Малайзія та В'єтнам, на які в сукупності припадає 845 тис. тонн ПЕ в 2019 році в порівнянні з попереднім роком.

Бельгія стала другим за обсягом найбільш швидкозростаючим експортним ринком поліетилену для США, на неї припало близько 10 % додаткового експорту в 2019 році. Бразилія стала п'ятим самим швидкозростаючим напрямком.

Обсяги експорту поліетилену зі США, ймовірно, продовжать своє зростання в 2020 році, оскільки в найближчі кілька місяців планується запустити три нових заводи ПЕ загальною потужністю 1,32 млн тонн.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА