У Києві розпочато обстеження тепломереж за допомогою літальних апаратів – дронів, які оснащено   тепловізорами. Так КП «Київтеплоенерго» отримує додаткову інформацію про втрати тепла в столичних   мережах, що враховуватиметься під час формування об’єктів  для модернізації трубопроводів та теплових   вузлів. Про розповів заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

 Він зауважив, що обстеження мереж теплопостачання з використанням дронів – допоміжний способ.   Основним же способом виявлення зношених мереж є гідравлічні випробування у міжопалювальний сезон.

 Так, наприклад, за допомогою дрона проінспектовано ділянки мереж від вул. Льва Толстого до бульвара   Тараса Шевченка. Там у 2005 році було прокладено попередньою ізольований трубопровід. А також ділянку   від  вулиці Богдана Хмельницького до Прорізної, де теплотрасу збудовано ще у 1974 році.

 Цього року в Києві запланована реконструкція близько  150 кілометрів найбільш аварійних трубопроводів.

 «Ми продовжуємо заміну й модернізацію теплових мереж міста. Минулого року замінили 130 кілометрів, на цей   рік збільшуємо обсяги – замінимо 150 кілометрів. Плануємо, що за наступні 5 років, здійснюючи модернізацію   150-170 кілометрів трубопроводів щороку, зможемо вийти на більш стабільну та планову роботу. Наша   першочергова мета – уникнути аварійних випадків, подібних тим, що сталися на вулицях Шота Руставелі та   Антоновича», – сказав Петро Пантелеєв.

 Слід зазначити, що з кожним роком збільшується частка використання у столичних тепломережах гнучких   полімерних попередньо ізольованих труб, термін служби яких набагато довший.

 За словами посадовця, місто вже має тенденцію до зниження аварійних випадків. «У 2019 році було виявлено   та усунено майже 9,5 тис. пошкоджень теплових мереж під час їх експлуатації. Це на 6 % – на 592   пошкодження – менше порівнянні з аналогічним періодом 2018 року. Безумовно, така динаміка нас не   влаштовує і ми збільшуватимемо темпи роботи», – сказав заступник голови КМДА.

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА