Євросоюз розпочав реалізацію нової екологічної моделі розвитку, проголосивши перехід до циркулярної (кругової) економіки.

Європейська комісія прийняла 11 березня план дій, який оголошений одним з основних напрямків європейського екологічного курсу (European Green Deal).

Його мета – привести економіку ЄС у відповідність із «зеленим» майбутнім, зміцнити конкурентоспроможність при одночасному захисті навколишнього середовища, забезпечити, щоб використовувані ресурси зберігалися як можна довше.

«У нас є тільки одна планета Земля, але до 2050 року ми будемо споживати її (ресурси), як якщо б їх було три, – заявив на прес-конференції комісар ЄС з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюс Сінкявичюс. – Новий план зробить циркуляцію головним напрямком нашого життя та прискорить зелений перехід нашої економіки».

План дій спрямований на те, щоб стале виробництво та споживання в ЄС стали нормою. Товари, розміщені на ринку ЄС, повинні бути розраховані на більш тривалий термін експлуатації, повторне використання, ремонт і переробку, а також включати якомога більше переробленого матеріалу замість первинної сировини. Одноразове використання буде обмежено, передчасне старіння попереджено, а знищення без утилізації непроданих товарів тривалого користування заборонено. Споживачі будуть отримувати надійну інформацію щодо ремонтопридатності та довговічності виробів, щоб робити вибір.

Єврокомісія приступить до розробки нормативно-правових заходів у таких областях, як збільшення терміну служби електронних гаджетів, батарей і транспортних засобів, поліпшення збору та переробки відходів. Будуть прийняті нові обов'язкові вимоги до упаковки товарів, складу пластмас, можливостей вторинного використання текстилю, спорудження будівель. 

Нова законодавча ініціатива націлена на заміну одноразової упаковки, посуду та столових приладів у сфері громадського харчування, а також на мінімізацію відходів.

Європейський «елений курс», представлений главою Єврокомісією Урсулою фон дер Ляйен 11 грудня 2019 року, містить дорожню карту до «кліматично нейтральної» економіки, в якій зростання не прив'язане до споживання ресурсів. За підрахунками ЄК, циркулярна економіка може до 2030 року додатково збільшити ВВП ЄС на 0,5 %, створивши близько 700 тис. нових робочих місць.

Раніше повідомлялося, що 21 травня 2019 року Рада ЄС схвалила директиву, згідно з якою в країнах об'єднання вводяться нові обмеження на деякі одноразові пластикові вироби. У 2021 році в ЄС будуть заборонені одноразові пластикові тарілки, столові прилади, соломинки, гігієнічні палички, палички від повітряних кульок. Крім того, поставлена ​​мета до 2029 року забезпечити збір 90 % використаних пластикових пляшок. При цьому до 2025 року, мінімум, 25 % пластикових пляшок повинні бути зроблені з утилізованого сировини, а до 2030 року – 30 %.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА