Чеська нафтопереробна та нафтохімічна група Unipetrol оголосила про   будівництво протягом трьох років установки піролізу для переробки відходів   пластмас на своєму заводі в Литвинові з метою переробки змішаних відходів   пластмас, що збираються в Чехії та інших країнах Центральної та Східної Європи   на сировину для виробництва нових полімерів.

 У рамках експерименту з хімічної переробки пластмас Unipetrol отримає   фінансування від Міністерства промисловості та торгівлі Чехії в розмірі близько   700 тис. євро на розробку та обкатку технології. Центр досліджень і освіти   Unipetrol бере участь у підтримуваному урядом проекті циклічної економіки під   назвою Pyrekol у співпраці з Університетом хімії та технології в Празі. Сумарна   вартість проекту в цілому складає близько 2,8 млн євро.

 За даними Міністерства промисловості та торгівлі, в Чеській Республіці щорічно   утворюється понад 400 тис. тонн полімерних відходів, з яких приблизно 37 %   використовується для переробки, а 18 % – для виробництва тепла або   електроенергії. Проект Pyrekol спрямований на те, щоб знайти стійке циклічне   використання для решти 45 %.

Unipetrol будує піролізний завод для відходів пластмас у Литвинові

Метою Unipetrol є розробка функціональної технології піролізу для повторного використання пластмас і гуми з відпрацьованих шин. Рідини, що утворюються під час піролізу, можуть згодом перероблятися з використанням нафтопереробних або нафтохімічних технологій для виробництва в кінцевому підсумку первинних полімерів, таких як поліетилен, поліпропілен і полістирол, в доповнення до бензину та дизельного палива.

Пілотна піролизна установка Unipetrol, на якій будуть тестуватися різні типи матеріалів, як однорідних, так і змішаних відходів пластмас, буде використовувати технологічний процес Biogreen, що належить французькій ETIA. Дана технологія дозволяє перетворювати біомасу, пластмаси та відходи на енергію або поновлювані продукти.

Член правління Unipetrol Томаш Херінк сказав, що в результаті досліджень компанія спробує вирішити кілька питань, включаючи поліпшення якості рідких і газоподібних піролітичних побічних продуктів, питання зберігання рідини для виключення процесу повторної полімеризації, а також складні задачі транспортування її на великі відстані.

Їржі Гайєк, директор Центру досліджень та освіти Unipetrol, сказав, що чеський виробник нафтохімії хоче з'ясувати, який вплив чинять основні параметри вихідних матеріалів на коефіцієнт використання та якість кінцевого продукту. Він зазначив, що оператор заводу також буде шукати безпечне співвідношення при змішуванні продуктів піролізу в існуючий виробничий процес, щоб не була порушена безперервність виробництва пластмас.

Підпис під фото

Unipetrol будує піролізний завод для відходів пластмас у Литвинові

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА