Асоціація виробників пластмас Plastics Industry Association (PLASTICS, США) випустила прес-реліз, в якому міститься прохання до місцевих і федеральних органів влади включити виробників полімерних смол і виробів із пластмас до стратегічних і пріоритетних відповідно заходів підтримки.

Президент і головний виконавчий директор асоціації Тоні Радошівські заявив, що «у зв'язку з тим, що все більше і більше підприємств отримують рекомендації та накази закрити виробництво на період пандемічної кризи, вкрай важливо, щоб працівники охорони здоров'я мали безперебійні поставки виробів з пластмас, особливо ті одноразові, від яких буквально залежить життя хворого». У таких виробах, як мішки для внутрішньовенних вливань та апарати штучної вентиляції легенів, які зараз мають першорядне значення, є компоненти, виготовлені з полімерів. Одноразові лікарняні халати, рукавички та маски, які щодня захищають медичних працівників охорони здоров'я, також зроблені з полімерів.

«Ризикну сказати, – підкреслив Тоні Радошівські, – що кожна машина швидкої допомоги, частина медичного обладнання, лікарняне ліжко, інструменти для огляду мають компоненти з пластмас, більшість з яких виготовлені методом лиття під тиском з високою точністю».

«Крім того, пластмаси грають життєво важливу роль і в багатьох інших областях, таких як захист продуктів харчування та підтримку їх свіжості, що знижує забруднення і відходи, – додав він. - Вироби із пластмас дозволяють передати воду тим, хто не має доступу до чистого та безпечного джерела. Також одноразові полімерні пакети забезпечують безпечний і зручний спосіб доставки продуктів харчування додому».

У міру того як вірус COVID-19 поширюється, одноразові пластики стануть ще більш актуальними. «Ми живемо довше, здоровіше і краще завдяки одноразовому пластику», – впевнений президент Plastics Industry Association.

Довідка. Асоціація індустрії пластмас PLASTICS (раніше - SPI) працює з 1937 року і є єдиною американською організацією, яка відстежує весь галузевий ланцюжок поставок полімерів і виробів із пластмас. У ній трудиться близько 1 млн. робочих, річний оборот - близько 451 млрд. дол.

Вироби для медицини з пластмас (Фото: Shutterstock)

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА