В Іспанії в рамках спільного проекту організації та компанії Consorci de la Zona Franca (CZFB), HP, Leitat (Tecnio), CatSalut, Consorci Sanitari de Terrassa (CST) і лікарня Hospital Parc Taulí de Sabadell розробили першу промислову систему для штучної вентиляції легенів для виробництва з пластмаси за допомогою 3D-друку, щоб покрити нестачу обладнання в лікарнях та відділеннях реанімації.

Пристрій був розроблений у Барселонському технологічному центрі Leitat R + D у відповідь на спалах коронавируса COVID-19, яка викликала гострий дефіцит медичного обладнання, особливо систем вентиляції легень. Його перевагою є можливість промислового виробництва, тому очікується, що на наступному тижні може бути досягнутий рівень від 50 до 100 одиниць в день.

Дизайн спліттерів для цього приладу був розроблений командою компанії Leitat R + D для друку поліамідом 12 (ПА12) за технологією HP Multi Jet Fusion (MJF), промислова потужність якої дозволяє виробляти до 17 примірників одночасно без перерви.

Фото з сайту zfbarcelona.es

Увесь пристрій являє собою польову систему вентиляції легенів, яку назвали Leitat 1. Її конструкцію та елементи максимально спростили, щоб отримати надійний та ефективний базовий медичний пристрій, який досить легко виготовити та зібрати. Виробництво надрукованих на 3D-принтері систем вже почалося, паралельно команда вносить зміни відповідно до вимог Управління лікарських засобів Іспанії для створення поліпшеної моделі Leitat 2.

Для участі у виробництві до проекту приєдналися такі промислові гіганти як Airbus і Navantia. Альянс компаній буде спиратися на виробничі потужності цих двох компаній, а також на можливості ком'юніті мейкерів, щоб вийти на максимальні обсяги виробництва всього за кілька днів.

Довідка. Поліаміди – пластмаси на основі лінійних синтетичних високомолекулярних сполук, що містять в основному ланцюзі амідні групи -CONH-. Поліаміди використовуються в будівництві, машинобудуванні, автомобільній, авіаційній, текстильної промисловості, а також медицині та інших сферах.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА