Житомирський водоканал продовжує масштабну реконструкцію міської   водопровідної  мережі за кредитні кошти Світового банку. У другій декаді березня   працівниками підрядної організації розпочата санація дюкерного переходу на вулиці   Івана Гонти.

 Дмитро Ковальчук – інженер технічного нагляду водоканалу – розповів: «Ми зараз   працюємо на ділянці № 4. Вона з’єднує станишівські землі з містом та вулицею   Гонти.  Зараз здійсюються роботи із санації дюкерного переходу, що складається з   двох ниток по 130 метрів кожна. Труби розраховані на тиск 16 бар. Проведене   обстеження виявило, що в зв’язку з відсутністю виконавчої   документації,  водопостачання відбувалося по трубах,  не зазначених в проєктній   документації. Отже були проведені розкопки та була додаткова труба, яка не   вказана  в проєкті. Потім були виконані очищення та промивка існуючих труб. Тепер   у них ми затягуємо нові поліетиленові труби».

Санація дюкеру здійснюється  використанням гнучких та довговічних ПЕ труб. Їх зварюють у довгі нитки і потім затягають у стару трубу як у футляр. З’єднання відрізків труб здійснено методом зварювання нагрітим інструментом встик.

У процесі санації застосовано ковзаючі опори. Вони призначені для горизонтальної підтримки трубопроводу, при цьому забезпечується можливість його зміщення при температурних деформаціях як в осьовому, так і в поперечному напрямках. Також вони захищають поверхню труб від стирання. Застосування ковзвючих опор є додатковою гарантією безаварійної експлуатації оновленого дюкеру.

   

Директор з розвитку та капітального будівництва КП «Житомирводоканал» Олександр Гаврилов зазначив: «Нормативно, дюкерний перехід складається з двох ниток. Одна з них функціонує, а друга повинна постійно бути в резерві. Спочатку, коли дюкерний перехід був зроблений, працювали дві нитки діаметром 600 мм, які з’єднували місто Житомир та Станишівку. Ці трубопроводи були вже у вкрай аварійному стані, що спричинювало дуже великі втрати води. Тому водоканал своїми силами додатково  зробив ремонт цього переходу. Взимку було прокладено нову гілку діаметром 400 мм. І до тепер функціонував лише один трубопровід. Тобто, раніше була 600-міліметрова мережа, а на даний момент функціонувала одна 400-міліметрова, яка вже теж була дуже зношена, тому даний дюкерний перехідбуло внесено в список пріоритетних щодо оновлення. Вже  закінчені роботи із санації першої нитки дюкерного переходу. Ну, і протягом тижня ми маємо закінчити роботи на даній ділянці».

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА