Компанія Unipetrol (Прага, Чехія) завершила будівництво та ввела в експлуатацію основний комплекс нового заводу PE3 з виробництва поліетилену у Литвинові. Це підприємство є рекордним інвестиційним нафтохімічних проектом у Чеській Республіці.

Уже розпочато повну експлуатацію так званої Natural Line, яка виробляє натуральний поліетилен. Це дозволить Unipetrol використовувати всю виробничу потужність для виробництва сучасних видів натурального поліетилену. Після зняття обмежень, пов'язаних з коронавірусом, будуть проведені експлуатаційні випробування та постановка на комерційне виробництво Black Line, яка випускатиме чорний поліетилен.

 «Ми зміцнюємо свої позиції в нафтохімічній галузі, яка буде грати все більшу роль у найближчі роки. Нові виробничі майданчики з випуску поліетилену є найбільшою інвестицією в хімічну промисловість у Чеській Республіці. Їх річна потужність становить 270 000 тонн сучасного грануляту поліетилену високої густини», – зазначив Томаш Віатрак, голова ради директорів групи компаній Unipetrol.

Новий поліетиленовий блок PE3 замінить існуючий блок PE1. Робота установки PE2 з річною продуктивністю 200 000 тонн буде продовжена. Загальна виробнича потужність нафтохімічного заводу в Литвинові виросте з 320 000 до 470 000 тонн поліетилену. Загальні капітальні витрати заплановані на рівні 9,6 млрд. чеських крон (близько 385 млн. доларів США).

Інвестиції дозволять глибше інтегрувати нафтохімічне та нафтопереробне виробництво як у групу Unipetrol, так і в групу PKN ORLEN. Інноваційні технології дозволять Unipetrol розширити діяльність у нових сегментах ринку та підвищити свою конкурентоспроможність у нафтохімічній галузі як на національному, так і на міжнародному рівні.

Розпочато комерційну експлуатацію нового виробництво поліетилену на Unipetrol (Джерело: Unipetrol)

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА