Друга декада квітня видалася насиченою для фахівців «Чернігівводоканалу». Обсяги робіт суттєво   збільшилися внаслідок реконструкції магістральних водопроводів на вулицях Промисловій та   Київській.  До того ж,  через зміну напрямків потоків води, зумовлену перекриттям магістральних   водогонів та станом мереж, зросла кількість аварійних ситуацій, які довелось усувати   водопровідній   службі підприємства. 

 Розпочалася активна фаза реконструкції водопроводу по вулиці Київська. В першу чергу було   необхідно перекрити магістральний трубопровід на ділянці від вулиці Гонча до  Мстиславської і,   при   цьому, забезпечити на час проведення робіт усіх споживачів питною водою. За планом   реконструкція   зазначеної ділянки триватиме, щонайменше, один місяць. Для   перекриття  водопостачання на   зазначеній ділянці знадобилася заміна засувки діаметром 400 мм.   Слід зазначити, що заміна запірної   арматури такого діаметра досить складна процедура і   зазвичай  ускладняються через стан мереж і   тим, що майже всі водопроводи в Чернігові   проходять по проїзній частині доріг. Не пройшло це   безслідно і цього разу. Після проведення перекриття збільшилась кількість поривів. Довелось виконувати аварійно-ремонтні роботи в районі вулицях Київська, Мстиславська, Гонча, Гоголя та інших.

 Це у першу чергу свідчить про незадовільний стан міських водопроводів: з 557,1 км розподільчої   водопровідної мережі  182,7 км (28 %) вже замортизовані.

 Щодо реконструкції водопроводу по Київській, то в середині квітня тут розпочали демонтаж старої   мережі та монтаж нового водогону з поліетиленових труб діаметром 500 мм. Відрізки ПЕ труб   з’єднують за допомогою зварювання нагрітим інструментом встик. Для забезпечення споживачів   питною водою на ділянці по вулиці Київська від вулиці Гонча до  Мстиславської було прокладено   тимчасовий водопровід з ПЕ труб діаметром 63 мм. Усі підключення до споживачів проводилося   після промивки мереж, тобто якість води в цьому районі міста не погіршувалася.

 У той же час, на вулиці Промислова, де також відбувається реконструкція водопроводу, роботи   вийшли на завершальний етап – випробування мереж підвищеним тиском та промивку нової ділянки мережі. Найближчим часом на ділянці по вулиці Промислова від вулиці Попудренка до вулиці Музична розпочнуться роботи з благоустрою.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА