Найбільший вітчизняний нафтохімічний завод – «Карпатнафтохім» (Калуш, Івано-Франківська обл.) –   відновив роботу після проведення профілактичних ремонтних робіт.

 Протягом 10 днів проводився ремонт на виробництві етилену і поліетилену та 6 днів на   виробництві  полівінілхлориду та каустичної соди. З середини березня виконувалися роботи з   очищення та промивання теплообмінного і деякого іншого обладнання. З метою виконання   запланованого установки виробництв було на цей період зупинено.

 Начальник виробництв етилену і поліетилену  Іван Федорів зазначив, що  такі профілактичні роботи   перед роботою у весняно-літній період проводяться вже другий рік поспіль і підтвердили свою   ефективність. Адже починаючи з останньої декади березня і аж до зупинки на капітальний ремонт,   який попередньо планується у вересні, обладнання установок працюватиме з повним виробничим   навантаженням.

«Цього разу більшість усіх запланованих робіт виконувалися силами нашого ремонтного управління, – розповів Іван Федорів. Його працівникам було доручено виконати не лише відповідальні завдання з ремонту устаткування, а й з виготовлення теплообмінного та іншого обладнання».

Начальник виробництва ПХВ-С і КС Роман Созанський додав, що хоча на їх виробництві за обсяги профілактичних робіт були дещо меншими, ніж на виробництві етилену та поліетилену, однак усі вони були дуже важливими та відповідальними з огляду на надійність роботи обладнання у весняно-літній період.

«Основна частка планованих робіт припала на цех з виробництва суспензійної поліхлорвінілової смоли, – зауважив він. – Впродовж п’яти днів нам вдалося здійснити чистку реакторів полімеризації та обладнання на стадіях дегазації, рекуперації та сушки, тобто того основного обладнання, від якого залежить стабільна робота установки та якість готової продукції».

До сказаного варто додати, що загалом під час цієї короткотермінової зупинки виробництв калуські нафтохіміки очистили та промили 65 теплообмінників. Загальна довжина труб, які було очищено та промито, становить близько 400 кілометрів. Частину з них (близько 20 %) було упорядковано в режимі роботи виробництв.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА