Незважаючи на зусилля по боротьбі з відходами пластмас, багато державних і місцевих   органів влади в якості тимчасового заходу призупинили заборони на використання   полімерних одноразових виробів і вводять заборону на використання багаторазових пакетів,   щоб зупинити поширення COVID-19, повідомляє Сemical & engineering news .

 Так, в місті Сан-Франциско (США), який був на передньому краї обмежень, що вводяться на   одноразові вироби з пластмас, видали наказ, що не дозволяє клієнтам приносити свої   особисті сумки, гуртки або інші предмети багаторазового використання з дому в якості   запобіжного "для запобігання непотрібного контакту ". Введення заборони на використання   одноразових полімерних пакетів відкладається до 15 січня 2021 року, після того як спочатку   його планувалося ввести 22 квітня - в День Землі.

Губернатор штату Нью-Гемпшир Крістофер Т. Сунуну наказав магазинам перейти на використання одноразових полімерних або паперових пакетів, які видаються магазином, щоб "запобігти поширенню COVID-19". У штаті Массачусетс теж дозволили використання сумок одноразового використання магазинах, на які поширювалися місцеві заборони, і ввели заборону на використання сумок багаторазового використання.

Американська індустрія пластмас виступає в підтримку таких заходів. В останні тижні ініціатива BagTheBan, що спонсорується Американським альянсом по переробці пластикових пакетів (American Recyclable Plastic Bag Alliance), розмістила статті в таких передових газетах, як Boston Herald і New Hampshire Union Leader, в яких виступила за використання полімерних пакетів для захисту працівників продуктових мереж і магазинів від вірусу COVID-19.

«Вкрай важливо, щоб роботодавці та регулюючі органи зробили все можливе, щоб захистити продавців продуктів харчування, в той час як вони надають важливу послугу з підтримки життєдіяльності суспільства, - йдеться в одній з таких статей. – Це включає в себе заборону багаторазових пакетів, в яких, як було продемонстровано, містяться бактерії, інфекційні захворювання і віруси».

Звертаючись до Міністерства охорони здоров'я та соціальних служб США, Асоціація виробників пластмас зробила аналогічний висновок: «Одноразові пластикові вироби – найвырніший вибір, коли справа стосується багатьох санітарних обмежень і застосувань».

Асоціація цитує результати дослідження за звикористанням багаторазових сумок, в тому числі дослідження, проведене в 2011 році Loma Linda University і University of Arizona, в процесі якого в продуктових магазинах перевірялися випадково вибрані багаторазові сумки покупців – на них були виявлені бактерії, в тому числі такі, як кишкова паличка (8 %). У дослідженні також згадується про спалах в Орегоні в 2012 році Норовірус, що викликає епідемічний небактерійний гастроентерит, прямо пов'язаний з використанням багаторазового пакета. У дослідженні також наводиться подібний випадок 2019 року в Португалії, коли були виявлені бактерії в багаторазових пакетах.

Стає очевидним, що коронавірус може внести корективи в тенденцію відмови від одноразового пластиковоъ упаковки та посуду. 2020 рік мав стати роком вступу в силу нових обмежень на використання пластику в різних країнах. Наприклад, Євросоюз, який з 2019 року поступово виводить з обороту окремі типи пластикових виробів і упаковок, планував ввести обмеження на використання контейнерів з полімерів. Франція заборонила одноразовий пластиковий посуд з 1 січня цього року, а Великобританія збиралася ввести ці обмеження з квітня. У США понад 20 штатів заборонили безкоштовне розповсюдження одноразових пластикових пакетів.

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА