Німецький концерн BASF, світовий нафтохімічний гігант, і австралійська компанія Security Matters уклали зобов'язуючу угоду про спільну розробку рішень для відстеження та переробки пластику, йдеться в повідомленні прес-служби BASF.

Згідно з повідомленням, при відповідальному використанні, пластики з їх унікальними властивостями сприяють сталому розвитку та ефективному витрачанню ресурсів. Для інтенсифікації переходу до економіки замкнутого циклу необхідно збирати та повторно використовувати більший відсоток пластикових відходів.

У даний час, незважаючи на істотний прогрес у хімічній переробці пластмас, на ринку переважає механічний метод переробки, при якому пластик частково втрачає свої цінні властивості через розкладання полімерів і наявність залишкових домішок. Крім того, сама інфраструктура переробки в багатьох країнах світу просто відсутня через свою складність і дорожнечу.

Security Matters і BASF прагнуть разом знайти відповідне рішення. Так, Security Matters використовує власну технологію для фізичного і цифрового відстеження переробки замкнутого циклу, її перевірки на відповідність вимогам сталого розвитку, а також підвищення ефективності сортування пластикових відходів. Концерн ж BASF привносить в проект глибоке знання особливостей виробництва добавок у пластики та регулювання галузі, а також розуміння ланцюжків доданої вартості в цій сфері.

Партнерство двох компаній має на увазі синергію як в області досліджень і розробок, так і у використанні необхідних ресурсів в рамках нової угоди.

Зокрема, рішення Security Matters дозволяє враховувати і відстежувати фізичні об'єкти за допомогою унікального незмінного штрих-коду хімічного походження, який з'єднує предмет з цифровим двійником. Штрих-код витримує процеси виробництва і переробки, при цьому не впливаючи на зовнішній вигляд і характеристики об'єкта. Запатентована технологія дозволяє за допомогою штрих-коду оцифровувати всю інформацію про пластиковий об'єкт і сприяти переходу до замкнутого життєвого циклу пластиків.

«Для вирішення глобальної проблеми пластикових відходів ми повинні переглянути способи застосування пластика, з огляду на характерні для нього особливості завершення життєвого циклу. Зараз як ніколи важливо прагнути замкнути цикл, адже це дозволить нам максимально ефективно збирати й переробляти пластик. Разом ми розробляємо проривну технологію, яка буде збирати інформацію про полімери і про те, що відбувається з пластмасами на всіх етапах виробництва і розподілу. Завдяки цьому ми зможемо розробляти відповідні пакети добавок для наших клієнтів та інших учасників виробничого ланцюжка, що використовують перероблені матеріали. Це допоможе підвищити цінність пластику та загальну ефективність використання ресурсів», – зазначив старший віце-президент європейського підрозділу функціональних хімікатів концерну BASF Ахім Стіес.

«Це велика честь – працювати разом з BASF, світовим лідером у виробництві добавок для пластиків. Початок співпраці дозволить нам продемонструвати, яку роль наша технологія здатна зіграти в переході до економіки замкнутого циклу. Забезпечуючи прозорість життєвого циклу продукту, ми можемо створити технологічну екосистему, яка підвищить ефективність повторного використання пластиків. Разом ми зможемо прискорити процес переходу всієї індустрії до більш інноваційної, стійкої і продуктивної економіки», – в свою чергу додав засновник і головний виконавчий директор Security Matters Хаггай Алон.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА