Ізмаїл приступив до реалізації найбільшого інфраструктурного проекту останніх років – будівництва   магістрального каналізаційного колектора.

 Про це повідомив міський голова Андрій Абрамченко. Він зазначив, що проект реалізується в рамках   спільної операційної програми «Україна-Румунія 2014-2020» і не має аналогів в Одеській області.

 Загальний бюджет проекту – 4,353 млн. євро, з яких 3,510 млн. виділить бюджет міста.

 Ці кошти спрямовані на повну реконструкцію каналізаційної системи міста. Сьогодні відведення   каналізаційних стоків в Ізмаїлі здійснюється по аварійній гілці.

 «У 2015-2016 році Ізмаїл був на межі екологічної катастрофи, коли ділянка на вулиці Нахімова   повністю провалилася, – розповів міський голова. – Тоді ми її повністю відремонтували. Однак щоб   забезпечити місто безперебійним водовідведенням, нам необхідно повністю реконструювати лінію,   яку було збудована ще в 90-х роках до КНС №2».

 У цьому році на старій магістралі проводиться ревізія, а потім її повністю реконструюють. Від вулиці   Ніжньосадової буде облаштовано каналізаційний колектор в однотрубному виконанні, а від вулиці   Нахімова, 256, де дві труби з'єднають, побудують повністю нову лінію до вулиці Чкалова (де   знаходиться КНС №1). Нову систему водовідведення буде змонтовано з поліетиленових труб, як   найбільш ефективних у цій сфері. Вони не схильні до газової корозії, що не заростають, зручні в   монтажі та набагато довговічніші труб з інших матеріалів.

 «Об'єкт дуже великий і важливий для міста Ізмаїл. Про масштабність проекту говорить протяжність   каналізаційно-колекторної мережі – понад 11 кілометрів», – зазначив мер.

 Основна мета проекту - запобігання та унеможливлювання надзвичайних ситуацій, спричинених   техногенними катастрофами в системі каналізації в прикордонній зоні дельти Дунаю. Для цього   купується відповідне обладнання і техніка, а також станція контролю за станом води в Дунаї.

 Варто зазначити, що реалізація проекту «Чиста ріка» виключає можливість потрапляння стічних   вод в Лебедине озеро. І це дозволить Ізмаїлу приступити до наступного проекту – реабілітації цього озера, щоб перетворити його на справжній дендропарк.

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА