Заміна каналізаційного колектора по вулиці Гонча є другим масштабним проектом інвестиційної програми на 2020 рік КП «Чернігівводоканал», який розпочато у травні поточного року. Роботи з оновлення мережі водовідведення здійснюватимуться  від перехрестя з проспектом Миру до перехрестя з вулицею Гонча. Новий колектор прокладається паралельно існуючому на ділянці проїзної частини вулиці Київська між старим колектором та новим водопроводом діаметром 500 мм.

Слід зазначити, що місце проведення реконструкції мережі є історичним вимагає проведення археологічних досліджень, адже такі роботи тут ще жодного разу не велися. Кошти на це дослідження були закладені у проекті на реконструкцію каналізаційного колектора. І наразі дослідження культурного шару ХІІ-ХІХ ст.  на вулиці Київська вже розпочато. За словами археологів роботи ведуться активно, навіть без перерви на обід. Археологи розуміють, що зараз саме від оперативності їхньої роботи залежать строки виконання реконструкції колектора та відновлення руху автотранспорту на Київській. На місці проведення дослідження є певні знахідки, які розширюють інформацію про життя Чернігова в часи Київської Русі. 

Проект реконструкції каналізаційної мережі передбачає оновлення існуючого самопливного каналізаційного колектора полімерними трубами.  Зношені сталеві труби Ø 500 мм та чавунні труби Ø 400 мм від колодязя на перехресті проспекту Миру та вулиці Київська до колодязя на вулиці Мстиславська буде замінено на двошарові гофровані труби КОРСИС Ø 630/535 мм (протяжність ділянки 358 м.).  Старий чавунний трубопровід діаметром 200 мм від підключення дитячого садка до перехрестя вулиці Гонча буде оновлено трубами КОРСИС Ø 630/535, 500/427 м, 400/343 та 315/271 мм на ділянці протяжністю близько 200 м (у т.ч. 16 м у дві нитки). В місцях під’єднання, зміни напрямку колектора та  на прямих ділянках буде облаштовано 15 оглядових колодязів.

Роботи з оновлення каналізаційного колектора по вулиці Гонча виконуватимуться за власні кошти КП «Чернігівводоканал». 

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА