У Житомирі розпочато реалізацію масштабного проекту  − реконструкція міських очисніх споруд . З початку   травня фахівці водоканалу здійснюють модернізацію машинного залу – цеперший етап великого проекту. За   інформацією КП «Житомирводоканал», усі об’єкти, які підлягають реконструкції, є фізично зношеними: очисні   споруди каналізації працюють з 1975 року, машинний зал − з 1983  року, магістральні трубопроводи були   прокладені у 80-х роках. Протягом року було оновлено 4350 м водопровідних мереж. Усі оновлені магістралі   змонтовано з поліетиленових труб.

 Усього на об’єктах задіяно 115 робітників. Модернізація систем водопостачання та водовідведення   відбувається   за  кошти Світового банку у рамках проєкту «Розвиток міської інфрастктури-2».

Наразі на очисних спорудах каналізації водоканалу вже побудовано фундамент і змонтовано металокаркас під будівлю зневоднення осаду, облаштовано резервуари для первинного та надлишкового мулу. На аерованих піскоуловлювачах виконуються бетонні роботи. Розгортається будівництво гравітаційного мулоущільнювача та будівлі решіток. Водночас у машинному залі на станції очищення води триває процес демонтажу старого насосного обладнання, яке замінять на сучасне, що дозволить забезпечити надійність роботи насосної станції, зменшити електроспоживання та виникнення аварійних ситуацій. 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА