У січні-квітні цього року концерн SOCAR Polymer (Азербайджан) відправив на експорт продукцію на суму 41,5 млн дол., що на 37 % більше, ніж за аналогічний період минулого року, повідомляє Report.az.

SOCAR Polymer очолив першу десятку в рейтингу недержавних експортерів нафтового сектора за 4 місяці цього року.

Завод SOCAR Polymer включає в себе ділянки з виробництва поліолефінів: поліпропілену (ПП) з річною продуктивністю 184 тис. тонн і виробництво поліетилену високої густини (ПЕВГ) продуктивністю 120 тис. тонн на рік.

SOCAR Polymer став першим великомасштабним проектом в нафтохімічній промисловості Азербайджані після розвалу СРСР. Компанія була заснована у 2013 році та є 100 % власністю Державної Нафтової Компанії Азербайджанської Республіки (ДНКАР або State Oil Company of the Azerbaijan Republic (SOCAR). SOCAR також є власником контрольного пакета найбільшої турецької нафтохімічної компанії Petkim (51 %).

Завод SOCAR Polymer побудований на території Сумгаїтська хімічного промислового парку (SCIP) і введений в дію в 2018 році. Виробничі потужності SOCAR Polymer дозволяють випускати 180 тис. тонн поліпропілену (ПП) за ліцензією Lyondell Basell і 120 тис. тонн поліетилену високої густини (ПЕВГ) за ліцензією INEOS.

Завод SOCAR Polymer з виробництва поліолефінів. Фото: Report.az

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА