Німецький концерн BASF, світовий лідер з виробництва хімічної продукції в світі, 30 травня розпочав будівництво перших заводів на своєму комплексі Verbund в Чжаньцзяні, провінція Гуандун, Китай.

«Ми впевнені, що поставимо першу партію продукції з даного майданчика на ринок до кінця 2022 року, як і планувалося", − зазначає компанія.

Про реалізацію даного проекту вартістю USD10 млрд. було оголошено в листопаді минулого року.

Це буде перший хімічний комплекс у Китаї, який повністю належитиме іноземним власникам. Компанія повідомляє, що в першу чергу будуть проводитися технічні полімери та термопластичні поліуретани (ТПУ), а також деякі нафтохімічні продукти. В результаті запуску першої черги сукупна потужність BASF по випуску технічних компаундов і ТПУ в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні досягне 290 тис. тонн на рік.

Компанія планує завершити весь проект до 2030 року. Очікується, цей завод стане третім за величиною майданчиком BASF у світі після Людвігсхафена в Німеччині та Антверпена в Бельгії.

Компанія підписала перший меморандум про взаєморозуміння для даного проекту з урядом провінції Гуандун в липні 2018 року. У січні 2019 року BASF підписав угоду, в якому викладені додаткові деталі плану.

Довідка. BASF − німецька компанія, яка виробляє хімікати, пластмаси (у т.ч. поліетилен), спеціальні продукти, засоби захисту рослин, її дочірні структури займаються видобутком нафти і газу. Компанія працює більш ніж в 80 країнах світу, кількість співробітників групи перевищує 115 тисяч чоловік.

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА