У поточному році в Рені заплановано заміну близько 10 км старих водопровідних трубопроводів на 22-х вулицях міста.  

Частково роботи з оновлення водогонів вже завершені. Так, на вулиці Дунайській вже проклали 400 метрів нових поліетиленових труб. Здійснено заміну труб й на вулицях Маяковського та Островського. У цьому ж мікрорайоні вирішили питання водопостачання по вулиці Залізничній, куди раніше вода подавалася «городами», і кожен тягнув до себе воду як міг. Тепер у кожного вдома є колодязь і своя точка обліку.

За інформацією директора КП «Водоканал» Валерія Онищенка, встановлення на водопроводах і відвідних відгалуженнях ПЕ труб усуне численні витоки води, яка раніше просто йшла в землю. Вирішена проблему витоків через зношені труби і на вулиці Віорела Дологлу, на ділянці від Вознесенської до Тихої.

Міський голова Ігор Плехов повідомив, що в цьому році загалом буде прокладено близько 10 кілометрів нових труб, а це 10 % від загальної протяжності міської водопровідної мережі.

На першу декаду червня в розпалі будівництво на так званій залиманській магалі. Роботи ведуться за рахунок коштів міської казни. За активною участю жителів міста тут йде монтаж нового водоводу з виносом точок обліку за межі домоволодінь. Так, облаштовано траншею по всій довжині (735 метрів) вулиці Нова, вирита траншея на сусідній вулиці Жовтневої - 530 метрів. На вулиці Лиманській також проклали 650 метрів водопроводу аж до дачних ділянок.

За словами місцевих жителів старий водопровід знаходиться в украй поганому стані, особливо це відчувалося взимку, коли траплялися постійні прориви труб.

«Цей водопровід був у нас дуже зношений. Ми практично кожен місяць виїжджали на аварії », – розповів Валерій Онищенко, директор КП «Водоканал».

Варто зазначити, що в минулому році даний район вже відчув переваги заміни водопроводу. Так, на вулиці Першотравневій, де повністю замінили труби на нові поліетиленові, жителі відзначають різницю, яка проявляється в відмінному тиску та чистій воді.

Крім заміни труб на перехрестях у колодязях встановлюється нова запірна арматура. У разі необхідності воду можна буде перекривати на окремо взятій вулиці. Тоді як раніше для ліквідації аварії доводилося відключати весь район, зливати воду із системи, що вимагало чимало часу та призводило до суттєвих витрат.

Процес оновлення мережі почався в Рені три роки тому, коли були прокладені перші 5 км водогону з ПЕ труб. У 2019 за рахунок міської казни труби замінили на вулицях Першотравневій та Мірошниченка.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА