У Китаї поновлюються роботи з реалізації нафтохімічного проекту вартістю 20 млрд. доларів у східній провінції Шаньдун в рамках програми по збільшенню витрат на інфраструктуру для підтримки економіки, яка бореться з наслідками пандемії коронавирусу. 

Проект нафтопереробного заводу з обсягом виробництва в 400 тис. барелів на добу та завод етилену потужністю 3 млн. тонн на рік в Яньтаї, провінції Шаньдун, що є центром незалежних нафтопереробних заводів, був запропонований кілька років тому, але його схвалення сповільнилося через боротьбу Китаю з надлишковими переробними потужностями.

Shandong Nanshan Group, приватний алюмінієвий завод, що базується в Яньтаї, буде провідним інвестором підприємства вартістю майже 140 млрд. юанів (20 млрд. дол.), також інвесторами є хімічна група Wanhua та уряд провінції Шаньдун.

Проект Yulong стане останнім доповненням до недавньої хвилі інвестицій в нафтохімію в Китаї, яку очолює приватний сектор і привертає глобальні компанії, такі як BASF і Exxon Mobil, для будівництва комплексів на території найбільшого в світі споживача та імпортера нафтохімічної продукції.

Очікується, що проект міг би допомогти скоротити імпорт нафтохімічної продукції в Китай, але, ймовірно, він може погіршити ситуацію з надлишком нафтопродуктів в країні. Нафтопереробний сектор Шаньдуна став менш конкурентоспроможним в останні роки після запуску великих інтегрованих нафтохімічних проектів.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА